10 błędów w filmach romantycznych, które dostrzegą tylko najbardziej uważni fani

-

10 błędów w filmach romantycznych, które dostrzegą tylko najbardziej uważni fani

Chociaż miłość jak z filmu czasami zdarza się także w prawdziwym życiu, kiedy tylko najdzie nas ochota, możemy oglądać chwile pełne uniesień na małym lub dużym ekranie. Każdy z nas ma swoje ulubione komedie romantyczne, ale czy rozmarzenie miłosnymi potyczkami bohaterów nie sprawia, że umykają nam pewne zawarte w nich niedorzeczne detale?
Postanowiliśmy spojrzeć na kilka romantycznych filmów z bardziej przyziemnej pozycji i wyłapaliśmy w nich pewne niedopatrzenia, których nie zauważono przy przygotowywaniu ostatecznych wersji. Sprawdźcie, czy kiedykolwiek udało Wam się zauważyć któreś z nich!

1. „Pamiętnik”

© The Notebook / New Line Cinema and co-producers
Któż z nas wypiekami na twarzy nie śledził romantyczno-dramatycznych losów Allie i Noah z „Pamiętnika”? To jedna z najbardziej kultowych komedii romantycznych w historii kina, która po dziś dzień święci triumfy wśród miłośników gatunku. Jego ogromnego sukcesu nie zniweczył nawet fakt, że nawet w takim arcydziele pojawiła się pewna drobna wpadka.
Pamiętacie legendarną scenę, w której główni bohaterowie leżą na ulicy? Zwróćcie uwagę na podwójną linię ciągłą w tych dwóch ujęciach. Ewidentnie coś tu poszło nie tak…
Reklama

2. „Titanic”

© Titanic / Twentieth Century Fox and co-producers
„Titanic” to kolejna legendarna superprodukcja na naszej liście. Majstersztyk w reżyserii Jamesa Camerona to jedna z najbardziej wciągających historii miłosnych wszechczasów. Czy w „Titanicu” z jego imponującym budżetem i fantastyczną obsadą było miejsce na jakiekolwiek pomyłki?
Okazuje się, że tak, choć był to detal niezwykle drobny – tak drobny jak… pieprzyk. Chodzi o znamię na twarzy Rose granej przez wspaniałą Kate Winslet – wygląda na to, że z upływem lat bohaterki zmienił swoje miejsce!

3. „Przeminęło z wiatrem”

© Gone with the Wind / Selznick International Pictures and co-producers
Same klasyki na tej dzisiejszej liście! Tym razem bierzemy na tapet słynną ekranizację bestsellerowej powieści Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem” ze wspaniałymi Clarkiem Gable i Vivien Leigh w rolach głównych.
Tutaj problematyczny okazał się kapelusz Rhetta, który magicznie pojawia się na jego głowie w momencie trzymania w ramionach Melanie. Jest to o tyle dziwne, że jeszcze sekundę wcześniej mężczyzna nie posiadał żadnego nakrycia głowy…
Reklama

4. „Dziennik Bridget Jones”

© Bridget Jones’s Diary / Miramax and co-producers
Ach, ta Bridget – jakże łatwo czasem się z nią utożsamiać! Ta przezabawna komedia zyskała tak wierną widownię, że twórcy nie mieli innego wyjścia, jak tylko stworzyć jej kontynuację, a nawet dwie. Wszystko dzięki doskonałej Renée Zellweger, której rola 32-letniej Bridget na zawsze zapisała się w naszych sercach.
Wpadka, którą mamy na myśli, jest stosunkowo trudna do zauważenia i dotyczy ułożenia jej rąk, gdy podczas przejażdżki kabrioletem przytrzymuje swój szal oraz okulary. Po zmianie ujęcia dłonie Bridget znajdują się w kompletnie odwrotnej pozycji, co fizycznie byłoby po prostu niemożliwe.
Reklama

5. „Pretty Woman”

© Pretty Woman / Touchstone Pictures and co-producers
„Pretty Woman” do dziś jest jedną z tych komedii romantycznych, które oglądamy z wielką przyjemnością, mimo że cała fabułę znamy już dosłownie na pamięć. Richard Gere i Julia Roberts bezsprzecznie wykonali kawał dobrej aktorskiej roboty!
Jedyny szkopuł w tym, że można się tam dopatrzeć małych niedociągnięć – na przykład croissant jedzony w hotelu przez Vivian kilka chwil później staje się… naleśnikiem w amerykańskim stylu!

6. „Notting Hill”

© Notting Hill / Polygram Filmed Entertainment and co-producers
Julia Robert po raz kolejny przewija się w naszym zestawieniu, i nic dziwnego – to prawdziwa królowa komedii romantycznych, a w „Notting Hill” w duecie ze wspaniałym Hugh Grantem stworzyła niezapomnianą wręcz kreację!
Wciągająca fabuła i mistrzowska gra aktorska nie odciągnęła jednak naszej uwagi od szczegółów scenografii, do których najwyraźniej nie przywiązano odpowiedniej uwagi. Spójrzcie tylko na klamki w drzwiach „– jakimś cudem ulegają transformacji w ciągu zaledwie kilku chwil.
Reklama

7. „Zakochana złośnica”

© 10 Things I Hate About You / Touchstone Pictures and co-producers
Nieodżałowanej pamięci Heath Ledger wraz z Julią Stiles przedstawili wciągającą i zabawną historię miłości dwojga nastolatków z filmie z 1999 r. pod znamiennym tytułem „Zakochana złośnica”. Jakkolwiek byśmy nie uwielbiali tej ponadczasowej produkcji, trudno nam jednak przymknąć oko na pewną pomyłkę, która pojawiła się w końcowej wersji filmu.
W jednej ze scen Bianca otwiera trzecią szufladę od góry, podczas gdy chwilę później widzimy ją, jak szpera w… drugiej od góry. Magia czy niedopatrzenie?

8. „Dirty Dancing”

© Dirty Dancing / Great American Films Limited Partnership and co-producers
Pełen gorącego tańca i gorących emocji obraz w reżyserii Emile Ardolino zasłużenie zagrzał sobie stałe miejsce w historii kina. Jak to jednak bywa w przypadku nawet ponadczasowych hitów, i tutaj mogliśmy wypatrzeć pewną pomyłkę twórców.
Dotyczy ona włosów matki głównej bohaterki – kobieta podczas wychodzenia z samochodu ma burzę blond loków. Dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że przez cały film grająca ją aktorka, Kelly Bishop, może pochwalić się rudą czupryną. Błąd ten wynikał z faktu, że na etapie produkcji dokonano zmiany w obsadzie – pierwsza wybrana aktorka była blondynką, o czym ewidentnie zapomniano przy ostatecznym montażu.
Reklama

9. „To właśnie miłość”

© Love Actually / Universal Pictures and co-producers
Na samo wspomnienie tego tytułu łzy wzruszenia napływają nam do oczu! Trudno nie kochać filmu „To właśnie miłość” – to przeurocza opowieść o głębokich uczuciach z całą plejadą gwiazd w rolach głównych.
Zejdźmy jednak na moment na ziemię i skupmy się na pewnej wpadce, o której zapomniano na etapie produkcji. W filmie bowiem w jednej ze scen pojawia się pewien magiczny stelaż: raz go nie ma, a za chwilę widzimy go tuż przy płótnach.
Reklama

10. „Dzień świstaka”

© Groundhog Day / Columbia Pictures
Chyba każdy z nas ma czasem wrażenie, że przeżywa ten sam dzień w kółko – zupełnie jak Bill Murray w kultowym „Dniu świstaka”. Ta zabawna komedia również nie obyła się jednak bez montażowych błędów.
Mikrofon przypięty do marynarki głównego bohatera dołącza do kolekcji znikających przedmiotów – w kolejnej scenie bowiem na próżno go szukać na ubraniu Phila.

Bonus: „Uwierz w ducha”

© Ghost / Paramount Pictures and co-producers
Na koniec mamy dla Was jeszcze jedną ciekawostkę – tym razem o doskonałej produkcji „Uwierz w ducha”. Choć to bardziej dramat niż komedia romantyczna, uznaliśmy, że będzie pasować do naszego zestawienia – okazuje się bowiem, że i w tej produkcji znalazł się pewien błąd.
Reżyser filmu Jerry Zucker najwyraźniej pozazdrościł odtwórcom głównych ról i w efekcie możemy zobaczyć jego odbicie w lustrze podczas jednej ze scen.
Jaki jest Wasz ulubiony film o miłości? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij

Ostatnie posty