10 dziwnych rzeczy, które w pewnych krajach są postrzegane jako seksowne

10 dziwnych rzeczy, które w pewnych krajach są postrzegane jako seksowne

  • Post author:
  • Post category:Ludzie
W zależności od kraju, w którym mieszkamy, nasze wyobrażenie o prawdziwym pięknie może znacznie różnić się od poglądów innych nacji. Piękno bowiem tak naprawdę zależy od punktu widzenia patrzącego. Plusem jest jednak fakt, że to, co wielu z nas uważa za swoje wady fizyczne, dla kogoś innego może być niezwykle urocze.
Stworzyliśmy listę najciekawszych rzeczy, które ludzie w różnych krajach świata uważają za atrakcyjne i seksowne.
Reklama

Krzywe zęby – Japonia

© tomomiitano © Agustin Rafael Reyes/flickr
W krajach zachodnich proste zęby uważane są za definicję idealnego uśmiechu i wiele osób nie wyobraża sobie, że można mieć inne zdanie na ten temat. W Japonii jednak jest zupełnie odwrotnie: szczytem atrakcyjności są tak zwane „yaeba”, czyli… krzywe zęby. Według nich ci, którzy zostali obdarzeni nierównym uzębieniem, wyglądają zdecydowanie bardziej atrakcyjnie. Z tego właśnie powodu w Japonii istnieje duże zapotrzebowanie na dentystów – zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet!

Skaryfikacja – Afryka Zachodnia, Nowa Gwinea

© Kathy Gerber (kathleen.gerber) © EAST NEWS © Bernard Foubert/Photononstop
Mieszkańcy Nowej Gwinei i kilku innych krajów Afryki do dziś ozdabiają swoje ciała wzorami i licznymi artystycznymi bliznami. Blizny są zwykle przekazywane mężczyznom podczas ceremonii inicjacji, natomiast u kobiet takie modyfikacje są uznawane za oznakę wielkiej urody. Co ciekawe, w świecie rozwiniętym jest niemała liczba osób, które również uważają tę praktykę za sposób na większą atrakcyjność.
Reklama

Twarz w kształcie serca – Korea Południowa

© AFP/EAST NEWS
W Korei Południowej chirurgia plastyczna jest nie tylko szeroko rozpowszechniona, ale również uważana za coś zupełnie normalnego. W dużych miastach wszędzie można zobaczyć reklamy zachęcające ludzi do pójścia pod nóż, aby poprawić swój wygląd.
Posiadanie twarzy w kształcie serca jest tutaj postrzegane jako jeden z kluczowych elementów klasycznej urody. Aby go uzyskać, wielu Koreańczyków jest gotowych poddać się skomplikowanym operacjom. Często polega ona na złamaniu kości szczęki na trzy części, usunięciu części środkowej i połączeniu dwóch pozostałych w celu uzyskania bardziej spiczastego podbródka. Następnie kąty nowego podbródka są łagodzone. Po tego rodzaju operacji pacjent przez długi czas nie jest w stanie spożywać stałych pokarmów.

Nadwaga – Mauretania

© Coffee/Pixabay
Mauretanki nie mają absolutnie żadnych szans na przyciągnięcie męskiego spojrzenia, jeśli nie mają na brzuchu fałdek tłuszczu.
Aby dziewczynki osiągnęły pożądane wymiary, rodzice wysyłają je na specjalne „farmy”, gdzie mogą jeść nawet do 16 tysięcy kalorii dziennie (podczas gdy średnia norma to 1500). Niestety, z powodu tej tradycji wiele dziewcząt zapada na choroby żołądka.
Reklama

Opatrunki chirurgiczne na twarzy – Iran

© Transterra Media / Polaris/East News © SIPA/EAST NEWS
Iran jest światową stolicą plastyki nosa. Pomimo wysokiej ceny zabiegu mieszkańcy tego kraju są gotowi zapłacić fortunę za prosty nos, który jest tu postrzegany nie tylko jako symbol piękna, ale także pewnego statusu w społeczeństwie.
Nie jest to jednak najdziwniejsza rzecz, jaką można tu zaobserwować. Nawet jeśli ktoś nie miał operacji plastycznej nosa, może zdecydować się na publiczne chodzenie z opatrunkiem chirurgicznym na twarzy… Po co? Aby inni pomyśleli, że przeszedł taki zabieg!

Jasna skóra – Chiny, Tajlandia

© Xuan Zheng/freestockphotos © Xuan Zheng
W wielu częściach Azji blada skóra jest uważana za standard piękna. Jeśli wejdziesz do sklepu w poszukiwaniu kremu do twarzy, jest mało prawdopodobne, że znajdziesz taki, który nie zawiera składnika wybielającego. Dotyczy to również kremów dla mężczyzn do stosowania po goleniu. Wielu Chińczyków odmawia wyjścia na plażę bez specjalnej maseczki, ponieważ chcą chronić swoją skórę przed działaniem promieni słonecznych. Co więcej, Chinki i Tajki uważają, że chodzenie do solarium przez ludzi z Zachodu jest po prostu niedorzeczne.
Reklama

Wysokie czoło – plemię Fula

© East News © Rogier van der Weyden
Najważniejszym atrybutem kobiety w afrykańskim plemieniu Fula jest wysokie czoło. Z tego powodu niektóre kobiety z tego plemienia usuwają część włosów z głowy, aby stworzyć iluzję takiego efektu.
Podobny zwyczaj zaobserwowano niegdyś w średniowiecznej Europie, kiedy to zdarzało się, że niektóre panie usuwały nawet połowę włosów na czubku głowy.

Długa szyja – Birma

© SergeBertasiusPhotography/depositphotos
Jeden z regionów wschodniej Birmy nazywany jest „krajem kobiet-żyraf”. Nazwa ta odnosi się do mieszkającego tam ludu Kayan, gdzie kobiety noszą na szyjach mosiężne pierścienie. Uważa się bowiem, że im dłuższa szyja, tym piękniej się wygląda.
Według legendy pierścienie te chronią kobiety z plemienia Kayan przed tygrysami, choć w rzeczywistości jest to po prostu ich sposób na wyrażenie swojej tożsamości plemiennej.
Reklama

Rozciągnięte usta i czerwona skóra – plemiona Mursi, Himba i Suri

© Wikimedia Commons © JOHANES TINGA
W etiopskim plemieniu Mursi dziewczęta uczą się rozciągać skórę dolnej wargi za pomocą specjalnych krążków. Im większy krążek, tym wyższy jest status społeczny dziewczyny i tym większy posag, który trzeba zapłacić przed ślubem.
Podobną sytuację można zaobserwować w przypadku plemienia Suri. Jest to niewielkie afrykańskie plemię zamieszkujące tereny południowo-zachodniej Etiopii wzdłuż granicy z Sudanem. Jest jednym z kilku plemion zamieszkujących żyzną dolinę Omo, a ich liczebność szacuje się na około 20 tysięcy osób.
Himba są koczowniczymi pasterzami zamieszkującymi obszar Kaokoland w północno-zachodniej Namibii. Aby chronić się przed słońcem, używają czerwonej ochry i tłuszczu – dzięki temu ich ciała nabierają czerwonego koloru.

Monobrew – Tadżykistan

© Math920
W niektórych regionach Tadżykistanu monobrew jest uważana za oznakę kobiecego piękna. Jeśli natura nie obdarzyła dziewczyny tą niezwykle pożądaną cechą, może ona zdecydować się na wykonanie makijażu, który imituje linię pomiędzy brwiami.
Miejscowa ludność jest bowiem przekonana, że złączone brwi to oznaka szczęśliwego życia, jakie czeka na ich posiadaczkę.
Wymienione powyżej tradycje niektórym z nas mogą wydawać się zabawne, zaś innym – nieco prymitywne. Jak często jednak przyglądamy się naszym własnym standardom piękna i tradycjom? Robienie dziur w uszach i wkładanie w nie kolczyków, chodzenie w niewygodnych butach na wysokim obcasie, aby wydłużyć nogi – być może takie praktyki wydają się równie dziwne dla innych…
Czy znacie inne niecodzienne sposoby na wyróżnienie się z tłumu? Dajcie znać w komentarzach!