21 legendarnych par z filmów dla nastolatków, o których po prostu nie da się zapomnieć

-

21 legendarnych par z filmów dla nastolatków, o których po prostu nie da się zapomnieć

Filmy dla nastolatków to jeden z naszych ulubionych gatunków filmowych. Nieporadność, młodzieńczy niepokój, romans – ach, coś pięknego, zwłaszcza gdy wątek miłosny jest dobrze dopracowany!

Niektóre filmy dla nastolatków mają jednak okropne – i mamy tu na myśli naprawdę bardzo złe – historie miłosne. Przyjrzyjmy się więc, które pary z filmów dla nastolatków są #relationshipgoals, a które są całkowicie przereklamowane.

1. Jake i Anna z filmu „Zakręcony piątek” naprawdę kochają się za to, kim są w środku.

Jake kocha Annę za to, kim jest. Kocha jej dzikiego ducha tak bardzo, że zaczyna zakochiwać się w jej mamie, gdy Anna i Tess zamieniają się ciałami! A ta scena w kawiarni, w której łączy ich śpiewanie Britney Spears?! To oczywiste, że są sobie przeznaczeni.
Reklama

2. Austin traktuje Sam jak śmiecia przez większą część „Historii o Kopciuszku”.

Sam jest najsłodsza na świecie, ale Austin zbiera się do kupy dopiero w ostatnich pięciu minutach filmu. Sam zresztą świetnie to przedstawiła słowami: „Czekanie na ciebie jest jak czekanie na deszcz w tej suszy. Bezużyteczne i rozczarowujące”. Kiedy film się kończy, jesteśmy na niego tak strasznie wkurzeni, że wolelibyśmy, aby Sam pojechała do Princeton sama i znalazła faceta, który na nią zasługuje.
 

3. Jamie i Landon w „Szkole uczuć” udowadniają, że miłość zwycięża wszystko.

Landon jest typowym „bad boyem”, dopóki życzliwa dusza Jamie nie inspiruje go do zmiany na lepsze. Kiedy dziewczyna odkrywa, że ma raka, biorą ślub i spędzają idealne lato jako mąż i żona. Nawet po jej śmierci on upiera się, że wciąż czuje jej miłość (trudno nie płakać!). To dosłownie idealny związek.
Reklama

4. We „Wrednych dziewczynach” Cady i Aaron totalnie nie zachowują się jak zakochani.

Cady udaje, że nie radzi sobie z matematyką, żeby zwrócić na siebie uwagę Aarona, co jest po prostu smutne. W dodatku nie mają ze sobą nic wspólnego i nie ma pomiędzy nimi żadnej chemii. W zasadzie nie ma żadnego powodu, dla którego Cady miałaby się w nim zakochać – no, może poza jego niezłym wyglądem. Według nas powinna skupić się na sobie zamiast próbować nawiązać związek na odległość z Aaronem, gdy ten wyjeżdża na studia.
 

5. Viola i Duke zakochują się w sobie w najzabawniejszy możliwy sposób w filmie „Ona to on”.

Viola poznaje Duke’a, podszywając się pod swojego brata bliźniaka. Choć to oczywiście nie jest zbyt zdrowy sposób na rozpoczęcie znajomości, okazuje się, że nawet tak niekonwencjonalne początki mają potencjał. Wydaje się, jakby był to typ pary, która zawsze będzie się nawzajem rozśmieszać.
Reklama

6. W „Dirty Dancing” Baby jest niepełnoletnia, co czyni tę historię miłosną po prostu obrzydliwą.

Dziś ten film nigdy by nie powstał. Czy tylko nam przeszkadza fakt, że Johnny jest dorosłym mężczyzną, a Baby ma 17 lat? Przezwyciężanie różnic klasowych to świetna sprawa, ale to nie rekompensuje faktu, że starszy facet spotyka się z nieletnią dziewczyną. Owszem, to piękny film i uwielbiamy ich efektowne tańce tak samo jak wszyscy, ale… nie możemy się z tym pogodzić.
 

7. Simon i Bram z komediodramatu „Twój Simon” to niezłe słodziaki.

Ta scena na diabelskim młynie zachwyca nas za każdym razem! Simon jest niezwykle odważny, że publicznie czeka na swojego tajemniczego mężczyznę. Bram zresztą też wykazuje się odwagą, bowiem dołączył do Simona w miejscu, które może zobaczyć ich praktycznie każdy. Razem są cudowni i życzylibyśmy sobie, żeby bogowie filmu obdarzyli nas sequelem, w którym będziemy mogli obserwować, jak ich miłość rozkwita.
Reklama

8. W filmie „Cała ona” Zack nie zakochuje się w Laney, dopóki ta nie przejdzie metamorfozy… Niefajnie!

To jedna z naszych największych bolączek, kiedy facet nie docenia dziewczyny, dopóki ta nie przejdzie metamorfozy. Wybacz, Zack, ale Laney jest wspaniała nawet na początku filmu. Obcięcie włosów, zrobienie makijażu i zdjęcie okularów nie zmienia jej w zupełnie nową istotę ludzką! Jeśli nie kochasz jej przed metamorfozą, to na nią nie zasługujesz, stary.
 

9. Chad i Taylor z „High School Musical” są totalnie uroczy.

Ludzie zazwyczaj skupiają się na Troyu i Gabrielli, ale tak naprawdę to Chad i Taylor zdobyli nasze serca! Oprócz tego, że są to dwie fizycznie doskonałe istoty, które wyglądają razem wprost cudownie, mają również różne mocne strony, więc jako para świetnie się uzupełniają. Mimo że ostatni film kończy się tym, że Taylor dostaje się do Yale, a Chad planuje zostać w Albuquerque na czas studiów, mamy wrażenie, że ich związek jest na tyle silny, że przetrwa wszystko.
 

10. Cher i Josh z filmu „Słodkie zmartwienia” kiedyś byli przyrodnim rodzeństwem, więc według nas ich romans jest naprawdę dziwny.

Tata Cher i mama Josha byli kiedyś razem. Nie obchodzi nas, jak długo trwało ich małżeństwo – to, że ich dzieci są parą, jest mega dziwne. Na tej planecie jest jakieś 7,5 miliarda ludzi, a ty musisz umawiać się ze swoim byłym przyrodnim rodzeństwem?!
Reklama

11. Torrance i Cliff z filmu „Dziewczyny z drużyny” to spełnienie marzeń nastolatków.

Każdy dzieciak z lat 2000. uwielbiał Torrance Shipman i Cliffa Pantone’a. Są słodcy, bystrzy i zabawni – wszystko, co jest potrzebne dobrze dobranej parze nastolatków. W dodatku on komponuje dla niej miłosne piosenki na gitarze! Punkty bonusowe za bycie romantycznym muzykiem.
 

12. Dionne i Murray z tego samego filmu są natomiast definicją toksycznego związku.

Inna słynna para z filmu „Słodkie zmartwienia”, Dionne i Murray, po prostu nie pasuje do siebie. Murray prawdopodobnie zdradza Dionne, ponieważ ta znajduje w jego samochodzie włosy innej kobiety. To ironia losu, ponieważ on z kolei ma OBSESJĘ na punkcie upewniania się, czy dziewczyna jest mu niewierna. Mówi do niej „suko” i „kobieto”, kiedy ona wielokrotnie prosi go, żeby przestał. Dionne, stać Cię na więcej!
Reklama

13. Kate i Scott w filmie „John Tucker musi umrzeć” pasują do siebie jak ulał.

Kate i Scott zaczynają znajomość z ogromną chemią – ich przezabawny, niezręczny flirt jest wspaniały. A młody Penn Badgley z długimi lokami? Coś wspaniałego! Nawet po tym, jak Kate w epicki sposób powaliła jego starszego brata, Scott nadal jest gotów dać jej jeszcze jedną szansę. Kto jeszcze marzy o sequelu z udziałem tej dwójki?
 

14. Sam z filmu „Ten pierwszy raz” jest nauczycielem Josie w liceum, a to bardzo problematyczna sytuacja.

Ten film nakręcono w 1999 roku, ale dziś prawdopodobnie już by nie powstał. Jasne, mnóstwo dzieciaków (w tym my!) identyfikowało się z kujonką, która w końcu znajduje miłość, ale Sam myśli, że Josie jest niepełnoletnią uczennicą szkoły średniej! Na diabelskim młynie prawi Josie komplementy, a potem mówi: „Właściwie nie powinienem tego mówić, bo jestem twoim nauczycielem”. Wyraźnie wie, że jego romantyczne uczucia są niestosowne, a mimo to tańczą razem na balu? To się bardzo źle zestarzało.
 

15. W filmie „W rytmie hip-hopu” Derek i Sara starają się być dla siebie najlepszymi wersjami samych siebie.

Sara potrzebuje tylko kilku wskazówek, a Derek chętnie je daje. Pokazuje jej świat hip-hopu, co inspiruje ją do udziału w przesłuchaniu do Juilliard, dzięki któremu dostaje się do programu. Chłopak udowadnia również, że jest jej oddany, gdy ta podąża za swoimi marzeniami. Uwielbiamy wspierających mężczyzn!
Reklama

16. Lara Jean i Peter z filmu „Do wszystkich chłopców, których kochałam” są naprawdę niedobraną parą.

Bądźmy szczerzy: wszyscy wiemy, że zarówno Josh z pierwszego filmu, jak i John Ambrose z sequela lepiej pasowaliby do Lary Jean niż Peter. Oczywiście Josh jest poza zasięgiem, ponieważ przez dwa lata spotykał się z siostrą Lary Jean, dlatego John Ambrose jest oczywistym wyborem! Jest romantyczny i troskliwy, a w dzieciństwie przebierał się za diabelskie jajko. Jest ideałem chłopaka, w porównaniu z którym Peter wypada po prostu blado.
 

17. Maddy i Olly’ego z filmu „Ponad wszystko” łączy szczególny rodzaj miłości.

Mimo że Maddy jest zamknięta w domu przez większą część filmu, Olly znajduje sposób na dotarcie do jej serca. Jest uroczy i romantyczny, na przykład wtedy, gdy pisze swój numer telefonu na swoim oknie, a jej okno ozdabia zdjęciami oceanu. Dzięki skradzionym chwilom i przypadkowej wycieczce na Hawaje łączy ich słodka delikatność, która sprawia, że na naszych twarzach pojawia się szeroki uśmiech.
 

18. Sutter z „Cudowne tu i teraz” wyraźnie nie pasuje do Aimee.

Przykro to mówić, ale Sutter jest okropnym chłopakiem. Kiedy zaczyna spotykać się z Aimee, wciąż jest zakochany w swojej byłej Cassidy. Namawia Aimee do picia na szkolnych imprezach, co może zagrozić jej przyszłości. Prowadząc samochód po pijanemu, omal nie doprowadza do ich wypadku. Jest tym tak zdenerwowany, że wyrzuca Aimee z samochodu, a ona zostaje potrącona przez inny samochód! A po tym wszystkim pyta Cassidy, czy może ją odwiedzić na studiach w Kalifornii?! Co jest nie tak z tym kolesiem?
Reklama

19. Nick i Norah znajdują doskonałą miłość w filmie „Nick i Norah”.

Nie ma nic lepszego niż łączenie się w pary dzięki wspólnej miłości do muzyki. Głupkowaty Nicka i wyluzowana Norah doskonale się uzupełniają, w dodatku Nick daje Norah jej pierwszy orgazm! A powszechnie wiadomo, że trzeba kochać facetów, którzy potrafią dać dziewczynie to, czego potrzebuje w łóżku.
 

20. Nadine w „The Edge of Seventeen” traktuje Erwina jak ostatnią deskę ratunku.

Nadine przez cały film podkochuje się w stereotypowo przystojnym Nicku. Dopiero kiedy okazuje się on największym dupkiem w historii, Nadine spogląda na swojego przyjaciela Erwina i uświadamia sobie, że jest on dla niej idealnym chłopakiem. Ktoś taki jak Erwin z pewnością nie powinien być traktowany jako druga opcja! To wrażliwy koleś o artystycznej duszy, który ma wiele do zaoferowania dziewczynie.
 

21. Kat i Patrick z filmu „10 rzeczy, których nie cierpię” razem są po prostu idealni.

Tak, Patrick zaczyna spotykać się z Kat tylko dlatego, że mu za to płacą, ale szybko zakochuje się w niej po uszy. Nie ma w tym nic dziwnego: Kat jest atrakcyjna, delikatna, dowcipna – w zasadzie ma wszystko, czego może chcieć nastolatka. Wybaczamy Patrickowi jego oszustwo, ponieważ wykorzystuje pieniądze po to, aby kupić Kat gitarę, dzięki której ta będzie mogła zrealizować swoje marzenie o założeniu zespołu. 
 

Która para z filmów dla nastolatków to Wasi ulubieni bohaterowie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Źródło: buzzfeed.com

Udostępnij

Ostatnie posty