15 gwiazd, które odniosły sukces pomimo ciężkich chorób

-

15 gwiazd, które odniosły sukces pomimo ciężkich chorób

Życie celebrytów bardzo różni się od codzienności zwykłych ludzi. Może się wydawać, że jest bardziej beztroskie i wesołe, ale trudności i choroby nie wybierają – również znani i lubiani muszą sobie z nimi radzić. Sławna modelka Bella Hadid przed sesją zdjęciową musi być podłączona pod kroplówkę, a Kim Kardashian obwieściła na swoim Instagramie, że najlepszym prezentem świątecznym jest zwycięstwo nad łuszczycą, z którą walczy od wielu lat.
Reklama

Lady Gaga

© ladygaga / instagram
W 2017 roku, Lady Gaga otworzyła się na temat swojej fibromialgii. W 2013 roku mówiła o ciężkich bólach, których doświadczyła w całym swoim ciele, ale nie znała ich przyczyny.
„Chcę pomóc szerzyć świadomość i połączyć ludzi, którzy mają fibromialgię. Wszyscy możemy dzielić się tym, co pomaga czy co boli, abyśmy mogli sobie nawzajem pomagać”, napisała piosenkarka na swojej stronie na Twitterze.
Osoby, u których zdiagnozowano fibromialgię, cierpią z powodu problemów ze snem, bólu mięśni, zwiększonego zmęczenia, utraty pamięci i braku koncentracji. Prawie 4% populacji cierpi na tę chorobę.

Marilyn Monroe

© The Seven Year Itch / 20th Century Fox
Zawsze istniało dużo spekulacji wokół Marilyn Monroe. Na przykład, niektórzy współcześni twierdzą, że jej niesamowity „taneczny” krok był spowodowany wrodzoną wadą: jedna noga była krótsza od drugiej. Aby to ukryć, poruszała biodrami, gdy chodziła. Inni mówili, że skróciła jeden z obcasów w butach, aby jej chód był gładki i seksowny.
Cierpiała też na problemy psychologiczne: miała chorobę dwubiegunową, która powodowała bezsenność, okresy euforii i złości. Jej stan psychiczny miał również negatywny wpływ na pracę Marylin i nagrywanie jej filmów.
Reklama

Kim Kardashian

© Everett Collection / Eastnews
Kim Kardashian jest osobą, która zarabia miliony dolarów podczas snu i jest przyzwyczajona do otrzymywania najbardziej wykwintnych prezentów. Najlepszy prezent, jaki jednak kiedykolwiek dostała, to ten z Bożego Narodzenia 2017 roku. To było zwycięstwo nad łuszczycą, z którą walczyła przez wiele lat. „OMG, moja łuszczyca prawie zniknęła! Dostałam najlepszy prezent na Boże Narodzenie!” – napisała gwiazda na swoim Instagramie.
Od wielu lat Kim stosuje specjalną dietę, nawilża swoją skórę kremem z kortyzonem, a w okresach stresu otrzymuje serię zastrzyków.

Norman Reedus

© Invision / Eastnews
Gwiazda serialu telewizyjnego „The Walking Dead” może być uważany za kogoś w rodzaju cyborga. Po wypadku samochodowym w 2005 roku, aktor stracił lewe oko. Rozbite zostały kości lewej części jego twarzy. Podczas operacji włożono mu 4 metalowe szpilki, a część lewego oka zastąpiono tytanową płytką.

Bella Hadid

© Mega Agency / Eastnews
W 2015 roku u Belli Hadid zdiagnozowano poważną chorobę: boreliozę. Jej matka i brat cierpią na tę samą chorobę spowodowaną ugryzieniem kleszcza, która objawia się na wiele sposobów: bóle głowy, bóle mięśni, osłabienie, gorączka, zmęczenie. Może również powodować paraliż, bezsenność i depresję.
Prawie codziennie u Belli jest zakładana kroplówka, przyjmuje także antybiotyki. Ze względu na swój zły stan zdrowia dość często musi przekładać lub odwoływać sesje zdjęciowe.
Reklama

Lil Wayne

© Assotiated Press / Eastnews
Słynny raper Lil Wayne odniósł wielki sukces w swojej karierze, mimo że cierpi na epilepsję. Mówi, że to jego matka nauczyła go „oswajać” chorobę. W 2017 roku, po 3 napadach, raper został pilnie wysłany do szpitala.
„Miałem wcześniej napady, ale tym razem zrobiło się naprawdę źle. Mogłem nawet umrzeć, więc musiałem wezwać karetkę. Ataki nie zdarzają się przypadkowo, były spowodowane ciągłym stresem, zmęczeniem i brakiem odpoczynku” – powiedziała Lil Wayne w jednym z wywiadów.

Selena Gomez

© selenagomez / instagram
W 2015 roku u piosenkarki zdiagnozowano toczeń – chorobę autoimmunologiczną, która objawia się wysypką, zmęczeniem i bólem stawów. Z powodu tej choroby Selena ma regularne ataki paniki. Odwołała nawet swoje tournee, żeby przejść chemioterapię.
Po zabiegu chemioterapii jej stan się poprawił, ale wystąpiły pewne komplikacje i konieczne było wykonanie przeszczepu nerki. W 2017 roku przyjaciółka Francia Raisa oddała Selenie nerkę.
Reklama

Charlie Sheen

© Allpix Press / Eastnews
W 2015 roku, aktor otworzył się na temat HIV. „Trudno napisać te 3 litery. To zmieniająca życie chwila,” powiedział. HIV uszkadza komórki układu odpornościowego i dlatego osobom zakażonym HIV trudno jest zwalczać infekcje i choroby.
Dzisiaj właściwe leczenie pozwala osobom z HIV prowadzić normalne, zdrowe życie. Aktor jest pewien, że pozytywny status HIV nie jest przekleństwem, ale nową możliwością i wyzwaniem. To szansa, aby pomóc innym i stać się lepszą wersją siebie.

Sia

© BWP Media / Eastnews
Piosenkarka Sia nie lubi mówić o sobie, a jej życie osobiste to ciągła walka. Po przeprowadzce do Londynu na początku swojej kariery muzycznej, musiała poradzić sobie z tragedią – jej chłopak zginął w wypadku samochodowym. Potem uzależniła się od narkotyków i alkoholu.
Mniej więcej w tym samym czasie zdiagnozowano u niej chorobę Gravesa, która charakteryzuje się osłabieniem mięśni, drażliwością i sennością. W 2010 roku, z powodu złego stanu zdrowia, musiała odwołać kilka koncertów.

Jack Osbourne

© jackosbourne / instagram
Syn Ozzy’ego i Sharon Osbourne’ów powiedział, że w 2012 roku zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane, kiedy stracił 60% wzroku w jednym oku. Stwardnienie rozsiane jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która uszkadza osłony izolacyjne komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. Jack utworzył fundusz charytatywny, aby pomóc ludziom cierpiącym na tę samą chorobę i uważa, że nie jest to „wyrok śmierci”.
Reklama

Gigi Hadid

© gigihadid / instagram
Gigi Hadid cierpi na chorobę Hashimoto. Jest to przewlekła choroba autoimmunologiczna, w której tarczyca jest stopniowo niszczona i nie reaguje na leczenie. Modelka straciła na wadze w ostatnich latach, a hejterzy obwiniali za to anoreksję i narkomanię.
„W ciągu ostatnich kilku lat byłam poddawana leczeniu, które pomagało mi radzić sobie z objawami choroby, w tym z ekstremalnym zmęczeniem, problemami z metabolizmem i zdolnością mojego organizmu do zatrzymywania ciepła. Nie będę dalej tłumaczyć się z tego, jak moje ciało wygląda, tak jak każdy z typem ciała, które nie pasuje do twojego 'kanonu piękna’ i oczekiwań, nie powinien…” – modelka napisała na swoim Twitterze.

Gerard Butler

© FaceToFace/REPORTER / Eastnews
W wieku 10 lat Gerard poddał się operacji z powodu powikłań choroby zakaźnej. W wyniku tego aktor cierpi na częściową utratę słuchu w prawym uchu i szumy uszne w obu uszach. Butler mówi, że może dziękować swojej chorobie za słynny „krzywy uśmiech”, który stał się jego cechą charakterystyczną.

Cher

© cher / instagram
Już w latach 90. u piosenkarki zdiagnozowano wirus Epsteina-Barra: ludzki szczep wirusa opryszczki, który często wywołuje raka. Towarzyszy mu chroniczne zmęczenie, depresja i mononukleoza. Cher walczy z tą chorobą od wielu lat, ale mimo to nadal ciężko pracuje. W 2014 roku odwołała swoją trasę koncertową i obiecała kontynuować występy, gdy tylko wyzdrowieje.
Reklama

Sarah Michelle Gellar

© FaceToFace/REPORTER / Eastnews
Aktorka ma poważną postać skoliozy i uważa, że rozwinęła się ona w dzieciństwie, kiedy nosiła plecak na jednym ramieniu. Sarah nigdy się nie poddała, a jej kondycję poprawiła gimnastyka i regularne treningi Pilatesa. Zawsze mówi, że kocha swoje ciało mimo tego poważnego problemu i często nosi sukienki bez pleców.

Jamel Debbouze

© BestImage / Eastnews © Astérix et Obélix : Mission Cléopâtre / Canal+
Słynny francuski aktor Jamel Debbouze prawie zawsze trzyma prawą rękę w kieszeni. To dlatego, że Jamel zranił się w rękę, gdy miał 14 lat. Wraz z przyjacielem spieszyli się, żeby złapać autobus i pobiegli przez tory metra. Nie zauważyli zbliżającego się pociągu i zostali przez niego potrąceni.
Po wypadku prawa ręka Jamela uległa atrofii i od tego czasu nie rozwinęła się, co uniemożliwiło jej użycie. Kontuzja ta nie wpłynęła jednak na przyszłą karierę aktora: najpierw odniósł on sukces w branży radiowo-telewizyjnej, a następnie występował jako aktor. Dziś jego dorobek filmowy liczy ponad 50 filmów, w tym te, które sam zrealizował.

Udostępnij

Ostatnie posty