15 duetów filmowych, które w prawdziwym życiu też są razem, i 10 ekranowych par, które poza planem szczerze się nie znosiły

15 duetów filmowych, które w prawdziwym życiu też są razem, i 10 ekranowych par, które poza planem szczerze się nie znosiły

Często zdarza się, że aktorzy występujący w kinowych hitach dają się porwać romantycznym scenom, które kręcą, i zakochują się w swoich ekranowych ukochanych na serio. Innym razem jednak miłość, jaką darzą partnera, wyparowuje w momencie, gdy reżyser krzyczy: „Cięcie!”.

Oto 15 par gwiazd, które zakochały się w sobie również w realnym świecie, i kolejne 10, którym trudno było ze sobą wytrzymać nawet na planie.
Reklama

1. Josh Dallas i Ginnifer Goodwin byli świeżo po zakończeniu długoletnich związków, gdy spotkali się na planie serialu „Dawno, dawno temu” w 2011 roku, a już rok później tworzyli prawdziwy związek.

Pobrali się w 2014 r. i mają razem dwoje dzieci.

2. Goldie Hawn i Kurt Russell poznali się na planie filmu „Jedyna oryginalna orkiestra rodzinna” w 1966 roku, ale zaczęli się spotykać dopiero w Walentynki 1983 roku, kiedy grali razem w filmie „Szybka zmiana”.

W 1986 r. urodził im się syn, aktor Wyatt Russell. Para wystąpiła jeszcze w kilku filmach, takich jak m.in. „Dama za burtą”, „Kronika świąteczna” i „Kronika świąteczna: część druga”.

3. Nicole Ari Parker i Boris Kodjoe poznali się na planie serialu „Soul Food” w 2000 roku i rozpoczęli związek na odległość po tym, jak jego postać została usunięta z serialu.

Pobrali się w 2005 r. i mają dwoje dzieci. W 2015 r. wspólnie prowadzili program „The Boris & Nicole Show”.
Reklama

4. Rita Wilson i Tom Hanks poznali się, gdy ona wystąpiła gościnnie w jednym z odcinków „Bosom Buddies” w 1981 roku, ale dopiero gdy 4 lata później zagrali główne role w „Ochotnikach”, jak powiedział aktor w wywiadzie dla magazynu GQ, „po prostu spojrzeli na siebie i – boom!– to było to”.

W tym czasie Hanks był jeszcze żonaty z Samanthą Lewes, ale wyznał, że to „rozbite małżeństwo „Tom i Rita zaczęli się spotykać w 1986 roku, rok przed sfinalizowaniem rozwodu. Pobrali się w 1988 roku.

5. Keri Russell i Matthew Rhys zaczęli grać małżeństwo w serialu „Zawód: Amerykanin” w 2013 roku, i choć plotki o ich romansie pojawiły się tuż po jej rozstaniu z ówczesnym mężem, nie pokazywali się publicznie aż do 2014 roku.

W 2016 r. urodził im się syn.

6. Freddie Stroma i Johanna Braddy poznali się podczas kręcenia pierwszego sezonu serialu „UnReal” w 2015 roku, i chociaż ich bohaterowie odwołali swoje zaręczyny, aktorzy naprawdę zaręczyli się w 2016 roku.

W grudniu tego roku wzięli potajemny ślub, a rok później podzielili się tą wiadomością z całym światem.
Reklama

7. Eliza Taylor i Bob Morley przez 6 lat utrzymywali swój związek w tajemnicy, grając w serialu „The 100” Clarke’a i Bellamy, którzy na ekranie nigdy nie byli parą, ale widzowie bardzo im kibicowali.

Zaskoczyli fanów, ogłaszając swój ślub w 2019 r.

8. Freddie Prinze Jr. i Sarah Michelle Gellar w filmie „Koszmar minionego lata” z 1997 roku byli tylko przyjaciółmi, ale w życiu zaczęli się spotykać trzy lata później, kiedy to zaplanowana kolacja ze wspólnym przyjacielem (który ostatecznie nie mógł przyjść) zamieniła się w zaimprowizowaną randkę. Wkrótce potem zagrali wspólnie w filmie „Scooby-Doo” z 2002 roku.

Pobrali się w 2002 r. i mają dwoje dzieci. Nadal lubią jadać kolacje w tej samej restauracji, w której odbyła się ich pierwsza randka.

9. Kirsten Dunst i Jesse Plemons w 2. sezonie „Fargo” w 2015 roku zagrali małżeństwo, a zeszli się rok później, zaraz po tym, jak aktorka zerwała ze swoim wieloletnim partnerem.

Są zaręczeni od 2017 r. i mają razem dwoje dzieci.
Reklama

10. Penélope Cruz i Javier Bardem poznali się podczas kręcenia filmu „Szynka, szynka” w 1992 roku, ale parą stali się dopiero w 2008 roku, gdy spotkali się ponownie na planie filmu „Vicky Cristina Barcelona”.

W 2010 r. wzięli potajemny ślub. Mają razem dwoje dzieci. Wystąpili również w filmach „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (2017) i „Wszyscy wiedzą” (2018).

11. W 2011 roku Emily VanCamp i Josh Bowman poznali się na planie filmu „Zemsta”, a rok później publicznie ogłosili swój związek.

Pobrali się w 2018 roku, a w 2021 roku urodziło im się pierwsze wspólne dziecko.

12. Hugh Dancy i Claire Danes poznali się i zaczęli spotykać podczas kręcenia filmu „Wieczór” w 2007 roku.

W 2009 r. wzięli potajemny ślub, a obecnie mają dwoje wspólnych dzieci.
Reklama

13. Gwiazdorzy serialu „Grimm”, David Giuntoli i Elizabeth Tulloch, do 2014 roku utrzymywali w tajemnicy swój prawdziwy romans.

Pobrali się w 2017 r., a w 2019 r. urodziła im się córka.

14. Melissa Benoist i Chris Wood poznali się, gdy aktor dołączył do obsady w drugim sezonie „Supergirl” w 2017 roku, a wkrótce potem zaczęli się spotykać.

Pobrali się w 2019 r., a w 2021 r. urodziło im się pierwsze wspólne dziecko.

15. Danneel Harris i Jensen Ackles przyjaźnili się, zanim oboje zostali obsadzeni w filmie „Ten Inch Hero” z 2007 roku, a po zakończeniu zdjęć zaczęli się ze sobą spotykać.

Pobrali się w 2010 r. i mają troje wspólnych dzieci.

16. W swojej książce American Rhapsody scenarzysta filmu „Sliver”, Joe Eszterhas, zarzucił Sharon Stone, że tak bardzo nie znosiła Williama Baldwina, że podczas pocałunku na ekranie prawie odgryzła mu język.

Sharon natomiast odpowiedziała: „Uważam, że to przezabawne. Wiedziałam, że jest zabawny, ale nie sądziłam, że potrafi pisać komedie”.

17. Jay Mohr powiedział w wywiadzie, że jego „najbardziej niezręczną interakcją z kobietą było bycie na planie filmu, w którym główna bohaterka jest niezadowolona z mojej obecności i daje to do zrozumienia od pierwszego dnia”. Kilka lat później ujawnił w swoim podcaście, że mówił o Jennifer Aniston, swojej partnerce z filmu „Mąż idealny”.

Dodatkowo wyznał: „Nie grałem w zbyt wielu filmach, a jednak, mimo że na castingach było kilku znanych facetów, jakoś udało mi się dostać główną rolę. Wtedy Aniston powiedziała: 'Nie ma mowy! Chyba sobie żartujesz!’. Głośno. Między ujęciami. Do innych aktorów na planie. Dosłownie szedłem do domu mojej mamy i płakałem”.
Reklama

18. Pierce Brosnan powiedział „Vanity Fair”, że na planie filmu „Jutro nie umiera nigdy” „wymknęło mu się kilka niezbyt miłych słów” pod adresem Teri Hatcher, ponieważ „zawsze kazała mu czekać na siebie godzinami”.

Pierce dowiedział się jednak później, że powodem spóźnienia Teri były poranne mdłości, na które cierpiała. Powiedział: „Pewnego ranka okazało się, że Teri jest w ciąży i nie czuje się zbyt dobrze. Cóż, takie rzeczy się zdarzają”.

19. Julia Roberts i Nick Nolte, partnerzy z filmu „Kocham kłopoty”, podobno nie mogli się znieść od chwili, gdy się poznali, a aktorka powiedziała New York Timesowi, że Nolte był „totalnie odrażający”.

Powiedziała: „Znienawidzi mnie za to, że to mówię, ale on chyba robi wszystko, żeby odpychać ludzi”.

20. Trudne relacje Patricka Swayze i Jennifer Grey rozpoczęły się już podczas kręcenia filmu „Czerwony świt”, a kiedy pracowali razem nad „Dirty Dancing”, Swayze był sfrustrowany tym, co postrzegał jako różnicę w dojrzałości.

W swojej autobiografii Patrick napisał: „Wydawała się szczególnie emocjonalna, czasami wybuchała płaczem, gdy ktoś ją krytykował… Innym razem wpadała w głupkowate nastroje, zmuszając nas do powtarzania scen, bo zaczynała się śmiać”. Jennifer natomiast powiedziała Hollywood Reporter: „Jego nieustraszoność i moja bojaźliwość… razem było to jak małżeństwo, w którym są dwa przeciwieństwa. On robił wszystko, a ja bałam się zrobić cokolwiek”.

21. Po występie w filmie „Zmiana pór roku” w 1980 roku Anthony Hopkins powiedział, że Shirley MacLaine jest „najbardziej obleśną aktorką”, z jaką przyszło mu pracować.

W 2014 r. aktorka odpowiedziała na łamach New York Post: „Ja też go nie lubiłam, ale on był wtedy na odwyku i było mu ciężko”.
Reklama

22. Według autobiografii Louisa Gossetta Jr., odtwórcy głównej roli w filmie „Aktor i dżentelmen”, Debra Winger i Richard Gere trzymali się od siebie z daleka, kiedy tylko nie musieli kręcić scen do filmu „Oficer i dżentelmen”.

Debra natomiast porównała Gere’a do „ściany z cegieł”.

23. Po tym, jak razem zagrali w filmie „Boost”, James Woods pozwał aktorkę Sean Young za rzekome prześladowanie jego i jego ówczesnej narzeczonej oraz pozostawienie oszpeconej lalki przed jego domem. Sean wygrała jednak sprawę, a jak powiedziała w wywiadzie, James nie tylko zapłacił za jej honoraria prawnicze, ale też miała klauzulę odpowiedzialności w ubezpieczeniu domu… i na to ostatecznie też dostała od nich pieniądze.

W 2007 roku powiedziała w wywiadzie dla Entertainment Weekly: „Wszystko sprowadza się do tego, że dwie osoby uknuły spisek, aby mnie wrobić i sprawić, że wyjdę na osobę szaloną, częściowo z powodu własnej choroby psychicznej, a częściowo z zemsty”. W tym samym artykule James skomentował: „Kocham i podziwiam Sean, a ona ma w gruncie rzeczy połowę racji”.

24. Po tym, jak Marlon Brando położył ręce na Sophii Loren bez jej zgody na planie filmu „Hrabina z Hongkongu”, ona „odwróciła się z pełnym spokojem, prychnęła mu w twarz niczym kot pogłaskany w niewłaściwy sposób, i powiedziała: 'Nigdy więcej nie waż się tego robić. Nigdy więcej!'”.

Aktorka skomentowała tę sytuację w wywiadzie: „Kiedy miażdżyłam go wzrokiem, wydawał się mały, bezbronny, niemal jak ofiara własnej sławy. Nigdy więcej tego nie zrobił, ale potem bardzo trudno było z nim pracować”.

25. Na planie filmu „Sprawa Kramerów” Dustin Hoffman uderzył Meryl Streep w twarz i drwił na temat niedawnej śmierci jej pierwszej miłości, aby wywołać reakcję, którą uważał za właściwą dla jej postaci, ale ona, zamiast zniżyć się do jego poziomu, skupiła się na tym, aby uczynić ze swojej bogabogatszą i bardziej znaczącą postać.

Według reżysera Roberta Bentona: „Nie było mowy, żeby Dustin mógł nią wstrząsnąć. Nie mógł zrobić niczego, co by nią wstrząsnęło. Ona po prostu tam była i miała w sobie niesamowitą siłę”. W 2018 roku Meryl powiedziała BBC: „To jest zdradliwe, ponieważ kiedy jesteś aktorem, jesteś w scenie, wówczas musisz czuć się wolny. To był mój pierwszy film i to było moje pierwsze ujęcie w moim pierwszym filmie, a on mnie po prostu spoliczkował. I każdy może zobaczyć to w filmie. To było przekroczenie uprawnień. Myślę jednak, że w tej chwili te rzeczy są korygowane. I nie chodzi tu o poprawność polityczną, ale o prawdziwą poprawę. To zostanie naprawione, ponieważ ludzie nie będą już tego akceptować. To dobra rzecz”.
Czy znacie inne słynne duety filmowe, które skończyły jako para w prawdziwym życiu? Dajcie znać w komentarzach!
Źródło: buzzfeed.com