15 sekretów starannie ukrytych w popularnych bajkach

15 sekretów starannie ukrytych w popularnych bajkach

  • Post author:
  • Post category:Filmy
Czasami filmy animowane – wbrew pozorom – mogą poruszać bardzo poważne problemy. Reżyserzy i scenarzyści natomiast często zwracają naszą uwagę na pewne drobne szczegóły, zwroty akcji czy postacie. Niektóre ciekawe momenty mogą jednak być zauważone tylko przez widzów, którzy wykazują się wyjątkową spostrzegawczością.
Wyszukaliśmy 15 zaskakujących szczegółów, które umknęły wielu widzom – nawet tym, którzy widzieli te kreskówki wiele razy!

Czerwony Kapturek w „Shreku Trzecim”

© Shrek the Third / DreamWorks
W jednej ze scen trzeciej części „Shreka” można zobaczyć postać, która przypomina Czerwonego Kapturka. Co więcej, siedzi ona razem z negatywnymi bohaterami, a nawet wygląda na to, że chce być z Księciem z bajki! Według jednej z wersji jest to spowodowane tym, że wilk staje po stronie Shreka. Innym wymienianym powodem jest fakt, że Shrek wystraszył ją na początku drugiej części filmu, kiedy to podczas miesiąca miodowego głównych bohaterów zapukała do ich drzwi; gdy ogr otworzył, postać ta uciekła z krzykiem.
Reklama

Fortepian w filmie „Gnijąca panna młoda”

© Corpse Bride / Warner Bros.
W filmie „Gnijąca panna młoda” na pianinie Victorii można zobaczyć napis, który brzmi: „Harryhausen”. Jest to hołd złożony legendarnemu artyście Rayowi Harryhausenowi.

Pazury Skazy w „Królu Lwie”

© The Lion King / Walt Disney Pictures
W „Królu Lwie” Skaza jest jedynym lwem, którego pazury są widoczne w każdej scenie. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że bohater ten jest w każdej chwili gotowy do ataku na swoich wrogów.

Kawiarnia w filmie „Potwory i spółka”

© Monsters, Inc. / Walt Disney Pictures / Pixar Animation Studios
W filmie „Potwory i spółka” Sully i Mike przechodzą obok kawiarni Hidden City Café. Jest to odniesienie do prawdziwej kawiarni w Richmond w Kalifornii. W 1994 roku kilku znanych reżyserów Pixara wybrało się tam, aby omówić pomysły na produkcje takie jak: „Dawno temu w trawie”, „Potwory i spółka”, „Gdzie jest Nemo?” oraz „WALL·E”.
Reklama

Włosy Ariel

© The Little Mermaid / Walt Disney Pictures
W „Małej syrence”, gdy Ariel ratuje Eryka przed utonięciem i śpiewa mu, jest mocno oświetlona, przez co jej włosy wydają się ciemnobrązowe/czarne. Przez to jest jeszcze bardziej prawdopodobne, że Eryk uwierzy, iż ciemnowłosa ludzka wersja Urszuli to kobieta, która go uratowała.

Oddech Elsy w bajce „Kraina lodu”

© Frozen / Walt Disney Pictures
W filmie „Kraina lodu” (2013), gdy Hans konfrontuje się z Elsą w więzieniu, widoczne jest skraplanie się jego oddechu. W oddechu Elsy natomiast nie widać żadnej kondensacji.
Reklama

Rzęsy Mulan

© Mulan / Walt Disney Pictures © Mulan / Walt Disney Pictures © Mulan / Walt Disney Pictures
Na początku filmu Mulan ma długie rzęsy (technika często stosowana przez rysowników, aby pokazać kobiecość postaci). Kiedy natomiast udaje mężczyznę, jej długie rzęsy znikają, ale kiedy już zostaje zdemaskowana jako kobieta, nagle wracają do swojej pierwotnej postaci.

Timon i Pumba w „Leroy i Stitch”

© Leroy & Stitch / Walt Disney Pictures
W filmie „Leroy i Stich” (2006), tuż przed ostateczną bitwą między kuzynami Sticha a armią Leroyów, w tle widać… Timona i Pumbę.

Liczby w filmie „Potwory i spółka”

© Monsters, Inc. / Walt Disney Pictures / Pixar Animation Studios
W filmie „Potwory i spółka” (2001) pod koniec symulacji szkolenia na panelu kontrolnym pojawiają się liczby 510:732:3000. W momencie premiery filmu był to główny numer telefonu Pixar Animation Studios.
Reklama

Plakat w „Uniwersytecie potwornym”

© Monsters University / Pixar Animation Studios / Walt Disney Pictures
W „Uniwersytecie potwornym” można zobaczyć plakat z inspirującymi słowami: „Winds of change” (ang. „wiatry zmian”). Randall najwyraźniej musiał wziąć sobie tę mantrę do serca, bo w filmie „Potwory i spółka” mówi do Sully’ego: „Słyszysz to? To wiatry zmian!”.

Kapcie w bajce „Koralina i tajemnicze drzwi”

© Monkeybone / 20th Century Fox © Coraline / Focus Features
W bajce „Koralina i tajemnicze drzwi” (2009) drugi ojciec ma na sobie kapcie z małpami. „Małpiszon” natomiast to film komediowy z 2001 roku w reżyserii Henry’ego Selnicka, który wyreżyserował również „Koralinę”.

Czarny humor w „Ratatuj”

© Ratatouille / Walt Disney Pictures / Pixar Animation Studios
W spiżarni u Gusteau w filmie „Ratatuj” (2007) znajduje się kilka puszek kawioru marki Nemo. Jest to prawdopodobnie nawiązanie do filmu „Gdzie jest Nemo?”, który również został wyprodukowany przez studio Pixar.
Reklama

Kolejność w „Aladynie”

© Aladdin / Walt Disney Pictures
W bajce „Aladyn” podczas piosenki „Nie ma takich dwóch jak jeden ja”, gdy Dżin wspomina o przyjęciu zamówienia Aladyna, animatorzy Disneya kazali Dżinowi napisać po persku nazwę potrawy „pilaw z indyka”, aby pasowało to do bliskowschodniej scenerii.

Okulary komendanta Bogo w „Zwierzogrodzie”

© Zootopia / Walt Disney Pictures
W bajce „Zwierzogród” komendant Bogo zakłada okulary, aby przeczytać gazetę. W jednym z wywiadów reżyserzy powiedzieli, że ten moment nie był jedynie fantazją scenarzystów – w rzeczywistości bowiem bawoły (a takim właśnie jest Bogo) mają słaby wzrok! Właśnie dlatego twórcy zdecydowali, że dzięki okularom scena ta będzie bardziej wiarygodna.

Kulejący chłopiec w „Anastazji”

© Anastasia / 20th Century Fox © Anastasia / 20th Century Fox
W scenie „Pewnego grudniowego dnia” w bajce „Anastazja” (1997) widać, jak pewien mały chłopiec kuleje podczas spaceru z innymi członkami rodziny. To prawdopodobnie następca tronu Aleksy (w rzeczywistości młodszy brat Anastazji), który urodził się z hemofilią, co spowodowało utykanie.
Które z wyżej wymienionych bajek to Wasze ulubione produkcje? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!
Źródło: brightside.com