18 fajnych rzeczy dla dzieci, które tak naprawdę zostały stworzone dla dorosłych

18 fajnych rzeczy dla dzieci, które tak naprawdę zostały stworzone dla dorosłych

  • Post author:
  • Post category:Ludzie
Posiadanie dzieci to zadanie równie trudne, co satysfakcjonujące. Zainspirowani rodzice często stają się też projektantami i wynalazcami, co sprawia, że możemy wybierać z całej gamy ciekawych gadżetów, o których nasi rodzice i dziadkowie mogliby tylko pomarzyć.
Wyszukaliśmy kilka najfajniejszych propozycji, które z pewnością ułatwią (a przy tym uprzyjemnią!) życie każdego rodzica.
Reklama

Podświetlane kule

© Boon
Dzięki tym piłeczkom dzieci nie będą bały się ciemności, leżąc w swoim łóżku. Kule mogą też być bardzo przydatne, gdy na przykład trzeba będzie pójść w nocy do łazienki.

Inteligentny przewijak

© Hatch Baby
Ten mały materacyk może określić wagę i wzrost Twojego dziecka, a także jego plan żywieniowy i dzienną rutynę. Wszystko to można bowiem sprawdzić za pomocą smartfona.

Super kompaktowy wózek spacerowy

© GoodBaby
Na pierwszy rzut oka wynalazek ten wygląda jak każdy inny wózek spacerowy. W rzeczywistości jednak można złożyć go w tak kompaktowe pudełko, że zmieści się nawet w plecaku. Waży zaledwie 4 kilogramy i już ustanowił rekord świata jako najbardziej kompaktowy wózek spacerowy, jaki kiedykolwiek powstał.
Reklama

Tłumacz płaczu dziecka

© Pixabay
Tłumacz płaczu niemowląt może zaproponować cztery możliwe odpowiedzi na pytanie, dlaczego Twoje nowo narodzone dziecko płacze: z głodu, z bólu, ze zmęczenia lub dlatego, że potrzebuje zmiany pieluszki. Co ciekawe, odpowiada z dokładnością do 92% – co prawda z czasem podpowiedź staje się coraz mniej dokładna, ale nawet w przypadku 4-miesięcznego malucha wskaźnik jej trafności wynosi 77%. Podczas tworzenia aplikacji jej twórcy przeanalizowali aż 200 000 nagrań płaczu noworodków!

Samonagrzewająca się butelka

© Iiamo
Ta butelka umożliwia podgrzewanie napojów dla dzieci w dowolnym miejscu bez konieczności podłączania jej do prądu. Można ją podgrzać w ciągu zaledwie czterech minut, używając jednorazowego wkładu zawierającego tylko sól i wodę. Maksymalna temperatura, jaką może osiągnąć umieszczony w niej płyn, to 37°С.

Bransoletka bezpieczeństwa

© Beluvv
Zagubione dziecko to koszmar każdego rodzica. Teraz jednak opracowano specjalną bransoletkę bezpieczeństwa, dzięki czemu można skutecznie uniknąć tego typu sytuacji. Jest ona podobna do zegarka na rękę i połączona z aplikacją na smartfona, co ułatwia ustalenie lokalizacji dziecka. Jeśli maluch wyjdzie poza promień śledzenia aplikacji, wówczas zostanie wysłany sygnał ostrzegawczy. Co więcej, do tego systemu można podłączyć każdą zaufaną osobę.
Reklama

Naklejka z termometrem

© Temptraq
Ta naklejka z termometrem pozwala sprawdzić temperaturę dziecka podczas choroby, i to bez konieczności zakłócania jego snu lub zmuszania go do siedzenia nieruchomo. Naklejka przykleja się bezpośrednio do skóry i mierzy temperaturę z dużą dokładnością. Jeśli temperatura dziecka wzrośnie, rodzice zostaną ostrzeżeni za pomocą dołączonej aplikacji na smartfona, która również zapisuje wszystkie zachodzące zmiany temperatury.

Inteligentna szczoteczka do zębów

© Vigilant
Tę szczoteczkę można połączyć ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Wizualizuje ona w 3D każdy ruch wykonany za jej pomocą. Za każdym razem, gdy dziecko wykona właściwy ruch, zdobywa punkty, a nawet nagrody, zamieniając w ten sposób mycie zębów w niezwykle wciągającą zabawę.
Reklama

Dziecięce nakolanniki

© Crawlings
Dla stawiającego pierwsze kroki niemowlęcia świat jest pełen niebezpieczeństw: od ostrych kamieni po szorstkie dywany. Te nakolanniki pomogą ochronić wrażliwą skórę dziecka przed różnego rodzaju otarciami czy zadrapaniami.

Wesołe talerze

© UncommonGoods
Te zabawne talerzyki zamieniają każdy posiłek w świetną zabawę. To idealne rozwiązanie dla wszystkich mam, które mają dość wybuchów złości w porze karmienia!
Reklama

Butelka do karmienia, która jest jednocześnie łyżką

© Booninc
To urządzenie jest połączeniem łyżki i butelki do karmienia, co może być bardzo wygodne, gdy jesteś w podróży lub na spacerze. Jeśli dziecko nie zje wszystkiego, wystarczy zamknąć pokrywkę – w ten sposób można zachować resztki do następnego razu.

Smoczek i gryzak w jednym

© Molarmuncher
Ten smoczek/gryzak można przechowywać w lodówce, a także myć w zmywarce. Działa na wszystkie obszary dziąseł jednocześnie, a jego prosta konstrukcja i brak wgłębień gwarantuje, że nie trzeba obawiać się nagromadzenia drobnoustrojów.
Reklama

Projektor wizualny i dźwiękowy

© MyBaby
Ten projektor jest doskonałym rozwiązaniem, gdy nasze dziecko miewa problemy z zaśnięciem. Wyświetla on na suficie urocze obrazki, którym towarzyszą kojące dźwięki lub delikatne kołysanki.

Zestaw do karmienia

© ThinkGeek
Czy Twoje dziecko czasem odmawia zjedzenia czegokolwiek? Mamy na to rozwiązanie: jedzenie może polecieć do niego… samolotem! Ten zabawny zestaw może przekonać Twoje dziecko do zjedzenia nawet tych rzeczy, których normalnie kategorycznie by odmówiło.

Ubranko z wbudowanym monitorem aktywności

© Mimo
To specjalne ubranko z wbudowanym urządzeniem do monitorowania oddechu i aktywności dziecka eliminuje konieczność sprawdzania przez rodziców, jak dobrze dziecko śpi w nocy. Urządzenie ma kształt żółwia i rejestruje oddech dziecka, jego pozycję oraz temperaturę w pokoju, a następnie przekazuje wszystkie te informacje do smartfona.
Reklama

Wesoły pojemnik na zabawki

© Boon
Dzięki temu pojemnikowi w kształcie żaby jednym prostym ruchem możesz zebrać wszystkie zabawki do kąpieli, spłukać z nich pianę pod kranem i przymocować go do ściany, aby był gotowy na następny raz.

Automatyczny bujak dla niemowląt

© Lolaloo
To urządzenie, naśladując ruchy Twoich rąk, może dosłownie kołysać dziecko za Ciebie! Wystarczy, że przymocujesz je do rączki wózka, po czym bez przeszkód możesz zająć się innymi obowiązkami.

Łóżko dla świeżo upieczonych rodziców

Rodzice nowo narodzonego malucha często mają dylemat: czy spać z dzieckiem w jednym łóżku? Dzięki producentom dedykowanych łóżek kwestia ta została prosto rozstrzygnięta: maleństwo ma swoją przestrzeń, a jednocześnie Wy macie je na wyciągnięcie ręki!
Który z powyższych wynalazków spodobał Wam się najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!