15 sposobów na to, jak ułatwić sobie codzienne życie

15 sposobów na to, jak ułatwić sobie codzienne życie

Praktycznie wszystkie czynności, które wykonujemy na co dzień, wykonujemy automatycznie, z przyzwyczajenia, nie zastanawiając się nawet, w jaki sposób moglibyśmy je ulepszyć lub zoptymalizować.
My jednak mamy dla Was 15 przydatnych porad, które pozwolą zaoszczędzić czas i sprawią, że życie stanie się o wiele prostsze.
Reklama

Przyspieszenie czasu ładowania telefonu

Smartfon będzie ładował się znacznie szybciej, jeśli przełączysz go w „tryb samolotowy”.

Wybieranie podkładu

Wybierając podkład, przetestuj jego kolor na szyi, a nie na twarzy czy nadgarstku.

Sortowanie kluczy

Aby nie pomylić identycznie wyglądających kluczy, można pomalować każdy z nich na inny kolor za pomocą lakieru do paznokci.
Reklama

Jak łatwo obrać jajko

Aby bezproblemowo obrać ugotowane jajko ze skorupki, przed gotowaniem wsyp do wody łyżeczkę sody oczyszczonej.

Jak prasować bez żelazka

Jeśli prasowanie nie sprawia Ci przyjemności, możesz wypróbować tę sztuczkę. Umieść swoje ubrania w suszarce z trzema kostkami lodu i włącz ją na 15 minut. Para wodna wytwarzana w procesie suszenia pozbędzie się wszystkich zagnieceń z Twoich ubrań. Pamiętaj tylko, aby nie wkładać do suszarki zbyt wielu ubrań naraz.

Branie prysznica

© Depositphotos
Używanie zbyt dużej ilości żelu pod prysznic lub płynu do mycia ciała pozbawia skórę naturalnej warstwy, której potrzebuje, by być zdrową. Poza tym, że całe ciało swędzi, co jest wystarczająco irytujące, suchość skóry może nasilać też problemy skórne, takie jak egzema, a nawet powodować podobne podrażnienia. Oprzyj się więc pokusie wielkiej piany i postaw na oszczędność.
Reklama

Chroń swój telefon przed wilgocią

Aby ochronić telefon przed wodą i wilgocią, gdy jesteś na plaży lub bierzesz prysznic, wystarczy użyć zwykłej plastikowej torby z możliwością zamknięcia.

Nowe życie dla plastikowych butelek

Za pomocą szyjki i pokrywki zwykłej plastikowej butelki można hermetycznie zamknąć torebki z żywnością, która zwykle może szybko wysychać.
Reklama

Używanie wsuwek do włosów

Spinki do włosów powinny być noszone falistą, metalową częścią skierowaną w dół – dzięki temu łatwiej będzie Ci upiąć włosy.

Usuwanie śladów szminki

Zwykły lakier do włosów może pomóc w usuwaniu śladów szminki na ubraniach. Wystarczy spryskać ślady i pozostawić na około 10 minut. Następnie przetrzyj je mokrą gąbką i włóż do pralki.

Napoje chłodzące w upały

Wypełnij dużą miskę wodą i lodem w proporcji 1:1, a następnie dodaj sól (2 łyżki na 1 litr wody). Umieść butelkę w wodzie tak, aby była całkowicie pokryta lodem i wodą. W ciągu 2 minut będzie ona chłodniejsza o 8-10 stopni.
Reklama

Sztuka kamuflażu

Jeśli chcesz napisać coś w taki sposób, że nikt nie będzie w stanie tego odczytać, napisz na tym słowie inne słowo.

Ochrona przed owadami

Papierowe pudełka na babeczki to doskonały sposób na zabezpieczenie napojów przed grasującymi owadami.
Reklama

Najlepszy sposób na przechowywanie lodów

Jeśli chcesz, aby lody pozostały miękkie nawet po umieszczeniu ich w zamrażarce, włóż je do szczelnie zamkniętej plastikowej torebki.

Zapobieganie plątaniu się słuchawek

Aby zapobiec zaplątaniu się słuchawek, można użyć kawałka plastiku używanego zwykle do zamykania torebki z chlebem.
Czy znaliście te life-hacki? A może macie inne sposoby na to, jak ułatwić sobie życie? Dajcie znać w komentarzach!
Źródło: brightside.me