19 telewizyjnych faktów, które mogą zaszokować pokolenie lat 90.

-

19 telewizyjnych faktów, które mogą zaszokować pokolenie lat 90.

Ludzi urodzonych na przełomie lat 80. i 90. dziś popularnie nazywa się milenialsami lub pokoleniem Y. Jako jego przedstawiciele przyznajemy bez wahania: to były piękne czasy! Okazuje się jednak, że część z uwielbianych przez nas seriali telewizyjnych kryje w sobie tajemnice, o których wówczas nie mieliśmy pojęcia.

Specjalnie dla Was wyszukaliśmy 19 faktów o sitcomach i bajkach popularnych w tamtym czasie.

Reklama

1. Aktorka Elizabeth Daily, która podkładała głos Tommy’emu w serialu „Pełzaki”, podczas nagrywania jednego z odcinków zaczęła rodzić, a mimo to udało jej się dokończyć swój występ.

 

2. Twórca serialu „Wishbone”, Rick Duffield, zanim został oczarowany przez Jack Russell terriera o imieniu Soccer, który wcielił się w tytułową rolę, sprawdził na castingu od 100 do 150 psów.

 
Reklama

3. Will Smith w serialu „Bajer z Bel-Air” grał fikcyjną wersję samego siebie, ale faktyczne założenie – nastolatek z klasy robotniczej wprowadza się do bogatej rodziny – było oparte na życiu producenta i dyrektora muzycznego Benny’ego Mediny.

 

4. Twórcy bajki „Byle do przerwy” chcieli, aby bohaterowie wyglądali i brzmieli „ponadczasowo”, dlatego celowo unikali mody i slangu związanego z konkretną epoką.

 

5. Lori Loughlin powiedziała, że John Stamos przed każdą sceną pocałunku, którą odgrywała z nim w serialu „Pełna chata”, zjadał paczkę chipsów i wypalał cygaro.

 
Reklama

6. „Hej Arnold” był pierwszą animacją kanału Nickelodeon, w której głosy podkładały dzieci, a nie dorośli, co oznaczało konieczność regularnej zmiany obsady. Arnolda grało więc 6 różnych aktorów.

 

7. Bajka „Gargulce” była pierwotnie komedią, a Goliat nie był jej częścią, ale pierwszy projekt został odrzucony. Twórcy wrócili więc do deski kreślarskiej i zmienili całą koncepcję tak, aby nadać jej nieco powagi.

 
Reklama

8. Jeden z animatronicznych kotów użytych do roli Salema w serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica” został również wykorzystany do roli Thackery’ego Binxa w „Hokus pokus”.

 

9. W oryginalnej wersji bajki „Rocko i jego świat” jedna z postaci, Kurczak, w 4. sezonie otrzymała inną nazwę – Chewy Chicken. W języku angielskim pierwotna nazwa Chokey Chicken przywodzi bowiem na myśl niewłaściwe skojarzenia.

 
Reklama

10. W bajce „Magiczny autobus” głosu gościnnie udzielało wiele gwiazd – w tym Rita Moreno, Dolly Parton, Winona Judd, Bebe Neuwirth i Eartha Kitt.

 

11. Twórca „Douga Zabawnego”, Jim Jinkins, początkowo próbował opublikować historię Douga w książce „Doug Got a New Pair of Shoes”, ale została ona odrzucona przez wszystkie duże wydawnictwa. Na szczęście Nickelodeon przyjął propozycję serialu opartego na tej książce.

 

12. Rodzeństwo Warnerów w „Animaniakach” było pierwotnie dziobakami inspirowanymi studenckim filmem twórcy Toma Rueggera „The Premiere of Platypus Duck”.

 
Reklama

13. Topanga miała wystąpić tylko w kilku odcinkach serialu „Chłopiec poznaje świat”, ale z czasem stała się tak popularna, że została główną bohaterką.

 

14. „Atomówki” o wielkich oczach zostały zainspirowane twórczością Margaret Keane.

 
Reklama

15. Wizerunek Kapitana Planety z serialu
„Kapitan Planeta i planetarianie” został opracowany na podstawie wyglądu współtwórcy serialu Nicka Boxera.

 

16. Sitcom „Byle do dzwonka” rozpoczął się jako „Dzień dobry, panno Bliss”, którego akcja rozgrywała się w Indianie, a występowali w nim Zack, Screech, Lisa i Pan Belding. Serial został zlikwidowany po jednym sezonie, ale cała czwórka bohaterów została przeniesiona do świata „Byle do dzwonka”.

 
Reklama

17. Substancją, którą dzieci włożyły do ognia w „Czy boisz się ciemności”, aby go zadymić, była śmietanka bez laktozy.

 

18. Wizerunek postaci w „Prawdziwych potworach” był częściowo inspirowany filmem „Żółta łódź podwodna”.

 

19. „Mighty Morphin’ Power Rangers” zostało początkowo zakazane w Malezji, ponieważ słowo „morphin” brzmiało jak „morfina”. Ostatecznie zezwolono na emisję serialu po usunięciu tego słowa z tytułu.

Czy znacie jakieś inne zaskakujące fakty na temat filmów i seriali z lat 90.? Chętnie poczytamy o nich w komentarzach!

Udostępnij

Ostatnie posty