20 przyjemnych filmów, które pomogą Ci oderwać się od szarej codzienności

-

20 przyjemnych filmów, które pomogą Ci oderwać się od szarej codzienności

Wszyscy od czasu do czasu czujemy totalny brak mocy. Nie chce nam się wówczas robić kompletnie nic poza położeniem na kanapę i obejrzeniem filmu, aby choć na moment zapomnieć o życiowych kłopotach.
Specjalnie na takie chwile przygotowaliśmy kolekcję najlepszych filmów, które pozwolą na ucieczkę od szarej rzeczywistości.
Reklama

„Millerowie”

David próbuje pomóc nastolatkom, którzy wpadli w kłopoty – nagle jednak zostaje zaatakowany i okradziony przez grupę chuliganów. Zabierają mu wszystko, co ma, przez co znajduje się w dość kłopotliwej sytuacji. Aby się z niej wydostać, zmuszony jest odnaleźć fikcyjną rodzinę, z którą przeżywa porywającą przygodę.

„Boska Florence”

© Paramount Pictures
Ta tragikomedia to absolutnie urocza opowieść. Postać grana przez Maryl Streep to nowojorska dziedziczka, która ma dosłownie wszystko. Mimo to chce zostać śpiewaczką operową i nie powstrzymuje ją przed tym nawet fakt, że ma fatalny głos. Czy w końcu zda sobie z tego sprawę? Swoją drogą, w rolę jej przystojnego męża wcielił się sam Hugh Grant.
Reklama

„Nietykalni”

Twórcom tego filmu udało się stworzyć dowcipny, uroczy i łapiący za serce obraz. Ta niezwykła mieszanka komedii i dramatu opowiadająca o wspólnym życiu dwóch zupełnie niepodobnych do siebie bohaterów jest idealną propozycją na wieczorny seans.

„Holiday”

Dwie nieszczęśliwe kobiety żyją w odległości 10000 kilometrów od siebie. Poznają się przez Internet na stronie wymiany mieszkań dla osób wyjeżdżających na wakacje. Zgodziwszy się zamieszkać u siebie nawzajem na dwa tygodnie, Iris i Amanda całkowicie zmieniają swoje życie. To wspaniały i wyjątkowo wzruszający film.

„To właśnie miłość”

Miłość potrafi sprawić, że życie każdego człowieka nabiera zupełnie nowych barw – od przystojnego świeżo upieczonego premiera, który momentalnie zakochuje się w swojej sekretarce, po pisarza poszukującego kogoś, kto podbije jego złamane serce. „To właśnie miłość” w umiejętny sposób łączy w sobie wiele różnych wątków, i w tym właśnie tkwi sekret jego sukcesu. W dodatku występuje w nim wielu znanych i utalentowanych aktorów!
Reklama

„Jestem na tak”

Zupełnie zwyczajny menedżer średniego szczebla, grany przez Jima Carrey’a, popada w depresję. Aby poradzić sobie z problemami, postanawia mówić „tak” na wszystko, co podsunie mu życie. Od tego momentu jego każdy dzień staje się niesamowitą przygodą.

„Kocha, lubi, szanuje”

Radosny i życiowy film, który sprawi, że będziesz jednocześnie śmiać się i współczuć głównym bohaterom. Cal Weaver zdradził swoją żonę Emily i chce się rozwieść. Jego życie nagle zaczyna się walić. Przypadkowo zostaje podopiecznym czarującego Jacoba Palmera, który otwiera mu oczy na wiele nowych możliwości – piękne kobiety, mocny alkohol i życie pełne wrażeń. Z czasem okazuje się jednak, że sam Jacob pragnie czegoś zupełnie innego.
Reklama

„Kobiety pragną bardziej”

Wiele młodych kobiet niepokoi kwestia małżeństwa. W centrum tego filmu leży teza, że związki między kobietami i mężczyznami są często skomplikowane, a każde z nich nigdy do końca nie rozumie intencji drugiej strony. Film co prawda opowiada o trudnych życiowych sprawach, ale jednocześnie jest lekkim i przyjemnym doświadczeniem.

„Za jakie grzechy”

Lucy Hill uwielbia luksusowe suknie, drogie samochody i wspinanie się po szczeblach kariery. Ze słonecznego Miami zostaje wysłana w podróż służbową do mroźnej Minnesoty. Aby móc wykonywać swoją pracę, Lucy musi dostosować się do nowego, surowego klimatu, a także do miejscowych mieszkańców.

„Facet pełen uroku”

Młody dentysta odkrywa coś niezwykłego: każda młoda kobieta, która przychodzi na leczenie do jego gabinetu stomatologicznego, wkrótce potem znajduje swoją idealną bratnią duszę. Młodemu mężczyźnie bardzo to odpowiada, bowiem sam szuka swojej drugiej połówki. Film ten warto obejrzeć choćby dla genialnej roli Jessiki Alby.
Reklama

„Wybuchowa para”

Przypadkowe spotkanie samotnej June Havens z czarującym agentem Millerem sprawia, że para wyrusza w fascynującą podróż po świecie, jednocześnie próbując uchronić się przed płatnymi zabójcami. To pełen akcji, ale lekki film, który będziesz oglądać z wypiekami na twarzy.

„Leila i Nick”

Film, który wprawi Cię w fantastyczny nastrój. Młody mężczyzna, Nick, powstrzymuje Leilę, młodą kobietę z problemami psychicznymi, przed popełnieniem samobójstwa. Ona natomiast zaczyna go śledzić i pewnego wieczoru zjawia się u jego drzwi… w nocnej koszuli i bez butów. Od tego momentu robi się jeszcze cudowniej…
Oglądaliście któryś z powyższych filmów? A może znacie inne tytuły, które idealnie nadają się na odprężający wieczór? Dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Ostatnie posty