17 sztuczek, które sprawią, że Twoje życie stanie się prostsze

17 sztuczek, które sprawią, że Twoje życie stanie się prostsze

Lubimy wyszukiwać dla Was nowe wskazówki i triki, które ułatwią i usprawnią Wasze codzienne życie. Oto lista 20 wspaniałych life-hacków, dzięki którym dowiecie się między innymi, jak szybko wysuszyć ubrania, jak sprawić, by Wasze buty stały się wodoodporne, lub jak zadbać o regularne picie wody… i jeszcze więcej!

1. Ciasne buty

Jeśli Twoje nowe buty wydają się za ciasne, oto sposób na ich rozciągnięcie. Wypchaj każdy but mokrymi gazetami tak ciasno, jak to tylko możliwe. Pozwól butom wyschnąć, a następnie usuń gazetę.

2. Szybsze suszenie ubrań

Jeśli nie masz suszarki, a musisz szybko wysuszyć ubrania, oto, co możesz zrobić. Połóż mokrą odzież na suchym ręczniku, po czym zroluj ten ręcznik z ubraniem w środku. Następnie podnieś go i jak najmocniej skręć, aby wycisnąć nadmiar wody. Po odsączeniu nadmiaru wody należy powiesić ubranie na wieszaku, aby całkowicie wyschło.
Reklama

3. Śmierdzące buty

Jeśli Twoje buty brzydko pachną, włóż do nich po kilka suchych torebek z herbatą, które wchłoną nieprzyjemną woń. Jeśli natomiast buty są nie tylko śmierdzące, ale i mokre, wypełnij je mieszanką ryżu i sody oczyszczonej, a następnie pozostaw na kilka dni.

4. Uprawa róż z sadzonek

© pinterest
Oto sprytna wskazówka dotycząca uprawy róż z sadzonek. Przed sadzeniem należy wcisnąć dolne końce sadzonek w małe ziemniaki. Wilgoć i składniki odżywcze zawarte w tych warzywach pozwolą kwiatom rozwinąć zdrowe korzenie.

5. Rozpalanie ognia

© hackable
Chipsy to nie tylko smaczna przekąska. Tłuszcz, olej i substancje chemiczne zawarte w chipsach ziemniaczanych (i innych) sprawiają, że są one również doskonałym materiałem do wzniecania ognia.
Reklama

6. Naturalne odświeżenie

Jeśli zapomniałeś użyć dezodorantu, a nie chcesz pachnieć, jakbyś przed chwilą był na siłowni, przetnij świeżą cytrynę lub pomarańczę na dwie połówki i po prostu wetrzyj je w skórę. Zapach ciała wówczas zniknie.

7. Butelka na wodę z oznaczeniem czasu

© pinterest
Oto świetny sposób na kontrolowanie dziennego spożycia wody. Narysuj flamastrem linie na butelce z wodą, a następnie wpisz godzinę obok zaznaczonego poziomu. Oznaczenie to będzie wizualnym przypomnieniem o konieczności picia wody i pomoże Ci osiągnąć dzienne zapotrzebowanie na wodę.
Reklama

8. Zapobieganie odpadaniu guzików

© pinterest
Aby guziki pozostały na swoim miejscu, wystarczy pokryć nitki odrobiną bezbarwnego lakieru do paznokci.

9. Usuwanie plam z muszli klozetowej

Wlej puszkę Coca-Coli do muszli klozetowej i pozostaw na całą noc. Następnie umyj muszlę wodą z mydłem i spłucz do czysta.

10. Łatwe odblokowywanie odpływów

© wikimedia
Przez minutę spuszczaj do odpływu gorącą wodę, a następnie wsyp tam 1 filiżankę sody oczyszczonej. W kolejnym kroku powoli wlej do odpływu 1 filiżankę octu. Spłucz raz jeszcze gorącą lub wrzącą wodą.
Reklama

11. Znajdź drobne zagubione przedmioty

© pinterest
Użyj odkurzacza do znalezienia drobnych zagubionych przedmiotów, np. kolczyków. Wystarczy przykryć końcówkę odkurzacza pończochą lub rajstopami i rozpocząć poszukiwania. Od czasu do czasu sprawdzaj, czy przedmiot, którego szukasz, już tam jest.

12. Czyszczenie słuchawki od prysznica

© pinterest
Aby wyczyścić słuchawkę od prysznica lub baterie łazienkowe, napełnij plastikową torebkę octem winnym i przymocuj ją do słuchawki za pomocą gumki. Pozostaw ją na noc w occie, a następnie zdejmij worek. Będzie jak nowa!
Reklama

13. Otwieranie miejsca na kartę SIM bez dedykowanego narzędzia

© visualhunt
Do otworu służącego do wyciągania karty SIM włóż odgięty spinacz biurowy.

14. Wydłużenie czasu przechowywania lodu w chłodziarce

© staicflickr
Gdy idziesz na plażę i zabierasz ze sobą chłodziarkę, posyp lód solą, aby dłużej pozostał zamrożony.

15. Świeży oddech

Comida fotografía designed by Asier_relampagoestudio – Freepik.com
Jeśli przed wyjściem z domu zapomniałeś umyć zęby lub skończyła Ci się pasta, żucie jabłka może pomóc w walce z nieświeżym oddechem.
Reklama

16. Świece cytrusowe

Chcesz, aby Twój dom pięknie pachniał przez wiele godzin? Zrób świecę pomarańczową lub cytrynową, a jej światło i aromat będą się utrzymywać bardzo długo.

17. Sztuczka z drewnianą łyżką

© pinterest
Ta stara sztuczka nigdy nie zawodzi. Aby nie dopuścić do zagotowania się wody w garnku, połóż na nim drewnianą łyżkę. Jeśli woda zacznie się zbyt mocno gotować, łyżka zatrzyma bąbelki i nie dopuści do szybkiego przelania się płynu na zewnątrz garnka.
Czy znacie inne sztuczki, które mogą ułatwić życie? Podzielcie się nimi w komentarzach!