7 popularnych piosenek, które pierwotnie zostały napisane dla innych wykonawców

-

7 popularnych piosenek, które pierwotnie zostały napisane dla innych wykonawców

Istnieje mnóstwo piosenek, które są tak kultowe, że trudno sobie je wyobrazić w wykonaniu kogoś innego. Prawda jednak jest taka, że część największych przebojów przemysłu muzycznego mogła dziś brzmieć zupełnie inaczej! Bez względu na to, czy to przeznaczenie, przypadek czy szczęście – niektórzy artyści już zawsze będą kojarzyć się z absolutnymi hitami list przebojów.
Okazuje się, że niektóre z naszych ulubionych piosenek były w rzeczywistości przeznaczone dla kompletnie innego artysty. Sprawdź, czy na naszej liście znajduje się Twój ukochany przebój!
Reklama

1. „Shape of you”

© Depositphotos.com © Depositphotos.com
Z ponad 5 miliardami wyświetleń na YouTube utwór Eda Sheerana „Shape of you” był najczęściej odtwarzaną piosenką na Spotify w 2019 roku. W wywiadzie dla BBC piosenkarz ujawnił jednak, że hit ten był pierwotnie przeznaczony dla… Rihanny. Z względu na niektóre wersy tekstu z czasem zdecydowano, że zamiast niej piosenkę tę powinien zaśpiewać właśnie Ed Sheeran.

2. „Rock your body”

© Depositphotos.com © Depositphotos.com
„Rock your body” to utwór, który pomógł Justinowi Timberlake’owi w zdobyciu pozycji jednego z najlepszych wykonawców R&B/popu. Piosenka została napisana przez Chada Hugo i Pharrella Williamsa, znanych w latach 90. jako The Neptunes. Duet ten pierwotnie stworzył ją dla Króla Popu Michaela Jacksona. Gdy jednak ten nie wykorzystał ich utworu, twórcy zdecydowali się na współpracę z Justinem Timberlake’iem.
Reklama

3 „I don’t wanna miss a thing”

© iamstevent / Instagram © celinedion / Instagram
Ten zaśpiewany przez Aerosmith przebój po raz pierwszy wydano na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu „Armageddon”. Piosenka została napisana przez autorkę ballad, Dianne Warren, która wyjawiła, że początkowo wyobrażała ją sobie w wykonaniu Celine Dion.

4. „All about that bass”

© meghan_trainor / Instagram © Depositphotos.com
Zanim Meghan Trainer została nagrodzona nagrodą Grammy jako piosenkarka, była autorką tekstów – pisała piosenki dla wielu znanych artystów, takich jak Rascall Flatts, Fifth Harmony i JLo. Początkowo utwór „All about that bass” zaprezentowała takim gwiazdom jak Beyoncé i Adele, ale gdy żadna z nich nie była nim zainteresowana, Meghan zdecydowała się wykonać go sama. Utwór ten stał się jej pierwszym przebojem i doprowadził ją do zdobycia wielu nagród.
Reklama

5. „Let’s get loud”

© Depositphotos.com © Depositphotos.com
„Let’s get loud” to jedna z najbardziej znanych piosenek JLo. Pomimo swojej popularności przebój ten był początkowo przeznaczony dla jego współautorki – Glorii Estefan. Ta uznała jednak, że piosenka jest zbyt podobna do innych jej utworów. Postanowiła więc przekazać ją Jennifer Lopez w nadziei, że latynoska artystka „uczyni ją fajniejszą” i doda do niej nieco swojego indywidualnego stylu.

6. „Miss Independent”

© kellyclarkson / Instagram © xtina / Instagram
Twórcy „Miss Independent” początkowo przedstawili utwór zespołowi Destiny’s Child, który ją odrzucił. Następnie piosenka została przekazana Christinie Aguilerze, która pracowała nad nią na potrzeby swojego albumu „Stripped” i znacznie przerobiła jej tekst. Piosenka nie trafiła jednak na tę płytę i w efekcie została przekazana zwyciężczyni amerykańskiego Idola, Kelly Clarkson, która wydała ją na swoim debiutanckim albumie solowym. Ten zaś dotarł na szczyt listy Billboard Hot 100 w 2003 roku.
Reklama

7. „Halo”

© beyonce / Instagram © leonalewis / Instagram
Piosenka „Halo” w wykonaniu Beyoncé zdobyła wiele nagród Grammy i nominacji w 2009 i 2010 roku. Ryan Tedder, główny wokalista zespołu One Republic i jeden z jej autorów, ujawnił, że piosenka ta była w rzeczywistości przeznaczona dla zwyciężczyni programu X Factor – Leony Lewis. Ostatecznie jednak trafiła do Queen B, która zrobiła z niej ponadczasowy przebój.
Który z powyższych przebojów jest Twoim ulubionym? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Udostępnij

Ostatnie posty