8 wyjątkowo poruszających historii o sławnych rodzicach dzieci wymagających specjalnej opieki

-

8 wyjątkowo poruszających historii o sławnych rodzicach dzieci wymagających specjalnej opieki

Osoby znane z pierwszych stron gazet często mogą jawić się jako szczęśliwcy, których nie dotyczą żadne troski dnia codziennego. To jednak całkowicie mylne wrażenie – nawet ci znani i bogaci często borykają się z takimi samymi problemami i wyzwaniami jak zwyczajni Kowalscy. Przykładowo wiele gwiazd małego i dużego ekranu każdego dnia zmaga się z wychowywaniem dzieci specjalnej troski. Ci dzielni rodzice wielokrotnie podkreślają w wywiadach, ze życie z tymi niezwykłymi istotami, choć bywa wymagające, jest też ogromnym darem i źródłem ogromnej życiowej wiedzy.
Dziś na naszej stronie przeczytacie poruszające historie kilku popularnych gwiazd, które oprócz prowadzenia swoich imponujących karier zajęte są także wychowywaniem dzieci obdarzonych różnymi schorzeniami. Jesteśmy przekonani, że ich opowieści poruszą Was do głębi!
Reklama

1. Amanda Booth

© amanda_booth / Instagram
Znana amerykańska modelka i aktorka Amanda Booth to w życiu prywatnym także spełniona matka – jej największą miłością jest jej chory na zespół Downa syn Micah. Kobieta jest przekonana, że wychowywanie chłopca bardzo wiele ją uczy, co ciekawe, także na polu zawodowym. Jak podkreśla w wywiadach, posiadanie dziecka z zespołem Downa uświadomiło jej, że nadszedł czas na poważne zmiany w mediach czy przemyśle modowym. Ten bowiem jest wciąż niezwykle zamknięty na osoby o odmiennym wyglądzie, co Amanda zauważyła zresztą już wiele lat temu, gdy na castingach spotykała wiele niemowląt – nikt nie był wówczas zainteresowany zaangażowaniem jej synka, który był w tym samym wieku, co reszta dzieci.

© amanda_booth / Instagram
Micah to wyjątkowo żywiołowy i pozytywnie nastawiony do świata chłopiec – jak twierdzi jego mama, doskonale potrafi także wydobywać życzliwość z innych ludzi. Jego otwartość z pewnością wynika z tego, w jaki sposób jest traktowany przez swoją mamę, bowiem Amanda stale dba o to, aby otoczenie rozumiało i akceptowało jej wyjątkowe dziecko. Kobieta nie boi się trudnych pytań i chętnie opowiada o życiu z dzieckiem z zespołem Downa każdemu, kto ma jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie.
Reklama

2. Caterina Scorsone

© caterinascorsone / Instagram
Caterina Scorsone, znana Wam doskonale z serialu „Chirurdzy”, to kolejna sławna mama dziecka z zespołem Downa. Jej urocza córeczka ma na imię Paloma, dziś jest już 6-latką i niezmiennie oczkiem w głowie swojej mamy. Obserwatorzy kont aktorki w mediach społecznościowych z pewnością kojarzą tę słodką istotkę, bowiem Caterina wielokrotnie zamieszcza w Internecie ich wspólne zdjęcia.

© caterinascorsone / Instagram
Aktorka nie ukrywa, że wiadomość o chorobie jej córki spadła na nią jak grom z jasnego nieba i wywołała ogromne przerażenie połączone z bezradnością. Z czasem jednak przekonała się, że Pippa, bo tak ma na imię jej latorośl, to po prostu wspaniały człowiek ze specyficznymi potrzebami, a w jej odmienności zauważa ogromne piękno i przyczynę, dla którego życie jej i jej rodziny stało się pełniejsze i szczęśliwsze.
Reklama

3. Sylvester Stallone

© Rocky II / MGM
Słynny Rocky Balboa i John Rambo, czyli niezastąpiony Sylvester Stallone, w życiu prywatnym jest ojcem mężczyzny imieniem Seargeoh, który jako dziecko otrzymał druzgocącą diagnozę: autyzm. Lata wspólnej nauki życia pokazały jednak, że nie jest to problem, a wyzwanie, z którym obaj panowie po dziś dzień doskonale sobie radzą. Sylvester Stallone akceptuje swojego syna w 100 % i kocha go całym sercem. Ciekawostka: Seargeoh pojawił się w filmie „Rocky 2” w roli… syna Rocky’ego, rzecz jasna.
Reklama

4. Toni Braxton


Autorka ponadczasowego przeboju „Unbreak my heart” Toni Braxton w 2003 roku urodziła syna imieniem Diezel. Już 3 lata później okazało się jednak, że chłopiec cierpi na autyzm. Artystka od lat wkłada mnóstwo serca i pracy w to, aby Diezel osiągnął jak najwyższy poziom rozwoju – w tym celu między innymi sama zadbała o własną edukację na temat autyzmu.

5. John McGinley

© JohnCMcGinley / Twitter
Kolejnym rodzicem dziecka z zespołem Downa jest John McGinley znany z takich produkcji jak „Hoży doktoży” czy „Siedem”. Jego syn Max urodził się w 1997 roku i dziś jest już 25-letnim mężczyzną. Aktor natomiast nie tylko robi, co w jego mocy, aby syn otrzymał jak najlepsze wychowanie, ale również aktywnie działa w organizacjach działających na rzecz osób z zespołem Downa – został nawet uhonorowany wieloma nagrodami i wyróżnieniami z tego tytułu.

© JohnCMcGinley / Twitter
Informację o posiadaniu dziecka z zespołem Downa porównał w jednym z wywiadów do uderzenia w głowę przez „kosmiczny młot”. Wspomina, że wiadomość ta dosłownie zwaliła go z nóg, ale szybko otrząsnął się i postanowił zrobić, co w jego mocy, aby życie jego syna było pełne radości i miłości – bez względu na jego sytuację życiową.
Reklama

6. Katie Price

© katieprice / Instagram
Harvey, syn wziętej modelki Katie Price, urodził się w 2002 roku. Radość z nowo narodzonego dziecka została jednak brutalnie przerwana przez diagnozę lekarzy – okazało się bowiem, że Harvey cierpi na autyzm i zespół Pradera-Williego, a na dodatek nie widzi. Co gorsza, charakterystyczne dla jego schorzenia jest nadmierne obżarstwo, bowiem chłopiec nie jest w stanie zasygnalizować, że jest najedzony. Przez to obarczony jest również ryzykiem otyłości oraz cukrzycy.

© katieprice / Instagram
Trudności i choroby nie powstrzymały jednak modelki i jej ukochanego syna przed korzystaniem z życia pełnymi garściami. Katie wielokrotnie chwali się Harveyem na swoich mediach społecznościowych i podkreśla z całą mocą, że nic by w nim nie zmieniła.
Reklama

7. Jenny McCarthy

© jennymccarthy / Instagram
Modelka, aktywistka i osobowość medialna Jenny McCarthy również należy do grona rodziców wychowujących dzieci z autyzmem. Jej syn Evan został zdiagnozowany, gdy pojawiły się u niego pierwsze niepokojące sygnały: chłopiec zamykał się w sobie i nie interesował się otaczającym go światem. Jenny postanowiła jednak walczyć o dobro swojego dziecka i znaleźć sposób, aby poprawić jakość jego życia.

© jennymccarthy / Instagram
Kobieta szukała rozwiązań wszędzie, gdzie tylko widziała światełko w tunelu: zmieniła dietę całej rodziny, wypróbowali również masę różnorakich terapii. Determinacja i wiara matki okazała się być cudotwórcza – dziś Evan doskonale radzi sobie z codziennością, a nawet jest przekonany, że jest już całkowicie zdrowy.

8. Christopher Gorham

© chrisgorham / Instagram
Pamiętacie „Brzydulę Betty” ? Grający niegdyś w tym hitowym serialu Christopher Gorham wychowuje syna Lucasa. Chłopiec w wieku 9 lat został zdiagnozowany ze schorzeniem zwanym zespołem Aspergera – po tym, jak rodzice zauważyli, że ma trudności z zawieraniem znajomości z rówieśnikami. Aktor przyznaje, że choć informacja o tym była dla niego druzgocąca, jednocześnie przyniosła mu ulgę – dzięki temu mógł bowiem dowiedzieć się, co zrobić, aby faktycznie pomóc synowi.

© chrisgorham / Instagram
Aktor po latach doświadczeń jako ojciec autystycznego dziecka wyraża zrozumienie dla wszystkich rodziców, którzy także muszą przez to przechodzić – doskonale wie bowiem, że to ogromne wyzwanie i źródło wielkiego stresu. Podkreśla jednocześnie, że obserwowanie swojej żony podczas tej niełatwej podróży było zaszczytem. Kobieta bowiem tak doskonale sobie poradziła, że dziś Gorham uważa ją za swoją bohaterkę.

Która z powyższych historii wzruszyła Was najbardziej? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij