8 zbiegów okoliczności, które kompletnie nas zszokowały

-

8 zbiegów okoliczności, które kompletnie nas zszokowały

Podczas przeszukiwania Internetu możemy nieoczekiwanie trafić na tak niesamowite historie, że aż ciężko w nie uwierzyć – dzięki szerokiemu dostępowi do informacji możliwe jest bowiem błyskawiczne kojarzenie faktów, które dosłownie potrafią przyprawić o gęsią skórkę! W takich chwilach automatycznie zastanawiamy się, czy pewne wydarzenia są tylko dziełem przypadku, czy może niesamowitym działaniem siły wyższej, której ludzkość do tej pory nie potrafiła zgłębić.

Zerknijcie na te 8 zdjęć, które ukazują czyste zbiegi okoliczności… lub wręcz przeciwnie – sytuacje, w których jak na dłoni widać tajemnicze drugie dno. 

Reklama

1. Czyżby był to istny przypadek reinkarnacji?

© wikipedia © welt
Mężczyzna po lewej stronie to założyciel Ferrari – Enzo, włoski kierowca wyścigowy. Po lewej zaś widzimy zdjęcie Mesuta Özila, niemieckiego piłkarza tureckiego pochodzenia. Ciekawostką jest fakt, że Ferrari zmarł w 1988 roku – tym samym, w którym urodził się Özil. Uderzające podobieństwo obu panów każe nam wierzyć, że nie jest to zwykły przypadek – istnieją wręcz zwolennicy teorii, że to bezsprzeczny dowód na istnienie reinkarnacji.

2. Obie piękne, obie uzdolnione, obie aktorki – czy to ta sama osoba?

Choć uroda Jennifer Lawrence niezmiennie zachwyca fanów na całym świecie, okazuje się, że wiele lat wcześniej, w 1940 roku, na świat przyszła pewna piękność, która zdecydowanie jej dorównuje pod względem atrakcyjności… a wręcz wygląda identycznie! Kobieta po lewej to Zubaida Tharwat, egipska aktorka, która zmarła w 2016 roku.

3. Muzycy i… sąsiedzi!

© wikipedia © jimihendrix
Muzyka łączy pokolenia – i wygląda na to, że potrafi przezwyciężyć nawet całe wieki! Niezwykle ciekawym przypadkiem jest fakt, że londyńska ulica Brook Street swego czasu jako mieszkańca gościła zarówno żyjącego w czasach późnego baroku kompozytora Georga Handela (mieszkał pod numerem 25), jak i amerykańskiego wirtuoza gitary i gwiazdy lat 60. XX wieku, Jimiego Hendrixa (zamieszkiwał lokal nr 23). Kto wie – gdyby tylko istniał wehikuł czasu, być może wspólnie stworzyliby ponadczasowe muzyczne cuda!
Reklama

4. Rodzinna klątwa tamy Hoovera

© usbr
Niektóre zbiegi okoliczności łączą się również z bardzo przykrymi wydarzeniami, takimi jak rodzinne tragedie. Taka właśnie zdarzyła się podczas budowy zapory Hoovera nad rzeką Kolorado, kiedy to zginął George Tierney, jeden z pracujących tam budowlańców. Był on pierwszą osobą, która straciła tam życie, ostatnią natomiast był… jego syn Patrick. Znamienny jest także fakt, że obaj mężczyźni zginęli w dniu 20 grudnia (w odstępie 14 lat).

5. Niesamowity wypadek samochodowy

© life
Jakie jest prawdopodobieństwo, że wypadek samochodowy zdarzy się pomiędzy dwoma takimi samymi samochodami? Zapewne nieduże, dlatego tym dziwniejszy jest fakt, że w 1895 roku w stanie Ohio zderzyły się ze sobą dwa auta, które były…. jedynymi istniejącymi wówczas pojazdami w całym stanie.
Reklama

6. Edgar Allan Poe i jego podróż w czasie

© poestories © poestories
Nierzadko zdarza się, że fabuła powieści zostaje oparta na prawdziwym życiu autora. Jak jednak wytłumaczyć fakt, że amerykański pisarz Edgar Allan Poe napisał o wydarzeniach, które w rzeczywistości miały miejsce 46 lat po wydaniu książki? Powieść ta nazywała się „Przygody Artura Gordona Pryma” i opisywała przeżycia marynarzy podczas zatonięcia ich statku. Aby przeżyć, musieli zjeść jednego z członków załogi, chłopca okrętowego o nazwisku Richard Parker. Po prawie 50 latach historia ta jednak wydarzyła się naprawdę – uratowani z katastrofy marynarze przyznali się do zjedzenia chłopca okrętowego… Richarda Parkera. Co ciekawe, pisarz do końca swoich dni utrzymywał, że fabułę powieści oparł na prawdziwych wydarzeniach, choć nikt inny nigdy nie potwierdził tego faktu. Czyżby więc Poe był posiadaczem wehikułu czasu?!

7. Feralny motorower

© imgur
W lipcu 1975 r. na Bermudach zdarzył się tragiczny wypadek – w wyniku potrącenia motoroweru przez taksówkę zginął 17-letni kierowca jednośladu, Erskine Lawrence Ebbin. Było to o tyle niesamowite, że kierowca prowadzący taksówkę rok wcześniej w ten sam sposób zabił rodzonego brata Erskine’a. Mało tego – to również wydarzyło się w lipcu i chłopiec także miał wtedy 17 lat, a na miejscu pasażera taksówki siedziała wówczas ta sama osoba.

8. O książce, która podróżowała metrem

© imdb © imdb
Podobno jeśli bardzo czegoś pragniemy, wszystko jest możliwe – bez wątpienia przekonał się o tym Anthony Hopkins, kiedy przypadkowo natrafił w metrze na egzemplarz powieści „Dziewczyna z Pietrowki” autorstwa George’a Feifera. Jego radość była ogromna, bowiem bezskutecznie poszukiwał tej książki od dłuższego czasu, aby przygotować się do swojego kolejnego filmu. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że był to ostatni egzemplarz autora powieści, Feifera. Pisarz pożyczył go swojemu znajomemu, a ten zgubił go właśnie w metrze, o czym Hopkins i Feifer zorientowali się podczas wspólnego spotkania jakiś czas po tym zdarzeniu.
Czy wierzycie w to, że takie wydarzenia to tylko zwykłe zbiegi okoliczności? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Udostępnij

Ostatnie posty