9 sygnałów wysyłanych przez Twój organizm, które mogą być ostrzeżeniem

-

9 sygnałów wysyłanych przez Twój organizm, które mogą być ostrzeżeniem

Specjaliści twierdzą, że ciągła ochota na jedzenie lodu lub słonych rzeczy może być oznaką głębszego problemu lub niedoboru minerałów i witamin. Zawsze warto więc zwracać uwagę na wszelkie nowe nawyki, zwłaszcza jeśli pojawiają się nagle i nie wiadomo skąd.
Aby Twoje życie było długie i szczęśliwe, stworzyliśmy listę rzeczy, poprzez które Twoje ciało może próbować Ci o czymś powiedzieć.

1. Uczucie mrowienia w nogach

Jeśli masz dziwne odczucia w nogach i stopach, takie jak mrowienie czy potrzeba ciągłego poruszania nimi, może być to objaw zespołu niespokojnych nóg. Dolegliwość ta jest długotrwała i najczęściej odczuwasz ją w nocy, kiedy próbujesz odpocząć.

2. Zgrubienie skóry

© shutterstock.com
Nie należy ignorować ani lekceważyć problemów skórnych. Gdy skóra staje się gruba i swędzi, może być to oznaką wielu problemów wewnętrznych, takich jak zaburzenia hormonalne, egzema lub alergie. Jeśli problem ten nie ustępuje lub wręcz się nasila, warto wykonać badania krwi.
Reklama

3. Zmiana charakteru pisma, utrata węchu i intensywne sny

© shutterstock.com
Każdy z nas prawdopodobnie słyszał o chorobie Parkinsona, ale nie wszyscy znają jej objawy. Drgawki, spowolnienie ruchów, słaby sen, koszmary senne, zmiany w mowie i piśmie mogą być oznakami tej choroby – ostrzegają lekarze.

4. Nadmierna senność

© shutterstock.com
To zaburzenie nazywane jest hipersomnią i nie jest to zwykłe zmęczenie – twierdzą lekarze. Niektóre choroby autoimmunologiczne mogą powodować uczucie chęci zasypiania w dowolnym miejscu. Również spożywanie napojów alkoholowych przed snem może wywołać ten efekt.
Reklama

5. Zmiany w kolorze oczu

© shutterstock.com
Jeśli wokół rogówki oka pojawia się biała lub szara obramówka, u osób poniżej 45. roku życia może być to oznaka wysokiego poziomu cholesterolu – zauważyli lekarze. Zmiana ta sama w sobie jest jednak nieszkodliwa i daje jedynie efekt wizualny.

6. Pragnienie spożywania słonych pokarmów

© shutterstock.com
Preferowanie słonych potraw jest w porządku, ale kiedy nie możesz już nad tym zapanować i słone jedzenie staje się jedyną rzeczą, na którą masz ochotę, czas zadać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje. Jak podają źródła medyczne, może to oznaczać niedobór żelaza, anemię, odwodnienie lub zespół napięcia przedmiesiączkowego.

7. Zapominanie, zmęczenie i niskie libido

© shutterstock.com
Taki stan często mylony jest z depresją, ponieważ masz wtedy wrażenie, jakby zmęczenie odbierało Ci energię do tego stopnia, że nie masz jej nawet do zapamiętywania różnych rzeczy. Lekarze twierdzą, że lepiej nie lekceważyć takiego stanu, ponieważ może on oznaczać problemy z hormonami tarczycy w organizmie. Możesz wtedy także przybierać na wadze i odczuwać zimno.
Reklama

8. Ciągłe uczucie pragnienia

© shutterstock.com
Jak twierdzą specjaliści, ciągłe odczuwanie pragnienia nie jest normalne. W niektórych przypadkach może być to związane z jedzeniem, dlatego należy sprawdzić, czy nie spożywamy zbyt wielu pikantnych lub słonych produktów. Nieustanne pragnienie może być także oznaką cukrzycy lub ciąży.

9. Chęć na lód

© shutterstock.com
Chęć chrupania lodu można łatwo wytłumaczyć – zwykle to coś więcej niż tylko przyzwyczajenie. Niektóre badania wykazały, że przyczyną tego dość niezwykłego pragnienia może być niedobór żelaza lub anemia. Być może warto wykonać też badania krwi, aby sprawdzić, czy nie trzeba zacząć przyjmować suplementów.
Jakie znasz inne zaskakujące objawy, które mogą zdradzać stan Twojego organizmu? Opowiedz nam o tym w komentarzach – Twoje doświadczenia mogą się przydać komuś innemu!

Udostępnij

Ostatnie posty