Dziewczynka z zespołem Downa stała się olśniewająco piękną modelką

-

Dziewczynka z zespołem Downa stała się olśniewająco piękną modelką

Mniej więcej 1 na 800-1000 dzieci na świecie rodzi się z zespołem Downa. To zespół wad wrodzonych, w którym dziecko rodzi się z dodatkowym chromosomem. To właśnie ten dodatkowy chromosom może powodować komplikacje w rozwoju ciała i mózgu dziecka podczas ciąży. Mimo że osoby z zespołem Downa mają znacznie większe problemy niż całkowicie zdrowi ludzie, ich stan nie przeszkadza im jednak w przekraczaniu własnych granic i odnoszeniu sukcesów.
Jednym z inspirujących przykładów sukcesu osób z zespołem Downa jest historia Kennedy Garcia. Podziwiamy jej wytrwałość i to, czego dokonała w swoim życiu. Poznajcie jej inspirującą opowieść i zerknijcie na zdjęcia tej niewątpliwej piękności!

To nie była łatwa droga

© Kennedy Garcia / Instagram
Początki były trudne dla Kennedy – podobnie jak dla wielu innych osób cierpiących na zespół Downa. Dziewczynka spędziła mnóstwo czasu w szpitalu, ale dzięki pomocy lekarzy, rodziny, własnej woli i pozytywnemu nastawieniu udało jej się przez to przejść zwycięsko.
„Z pewnością wiele udało jej się pokonać. Miała ponad 30 operacji, chorowała na białaczkę, a jako dziecko przeszła operację zespolenia kręgosłupa. Za nią naprawdę ciężka droga, ale zawsze zachowywała pozytywne nastawienie i uśmiech, nawet gdy była bardzo chora i cierpiała” – wspomina mama Kennedy.
Reklama

Droga do sukcesu

© Kennedy Garcia / Instagram

Modeling i aktorstwo są dla dziewczynki czymś naturalnym, gdyż już od najmłodszych lat mogła realizować swoje talenty. Kennedy udało się odnieść sukces nawet mimo trudności, które się z tym wiązały.
„Kennedy zawsze kochała aparat fotograficzny, a już w wieku 6 lat zaczęła reklamować różne butiki odzieżowe. Małe sklepy wysyłały jej ubrania, a my w zamian wysyłaliśmy im zdjęcia”.

Reklama

© Kennedy Garcia / Instagram © Kennedy Garcia / Instagram
„Założyliśmy jej konto na Instagramie, a gdy miała 10 lat, znalazła ją marka American Girl. Skontaktowali się z nami przez agenta i to była jej pierwsza duża praca w Los Angeles. Pokochała każdą sekundę tego doświadczenia i była oczarowana! Od tego momentu zaczęła też zajmować się aktorstwem i robi to do dziś”.
Reklama

© Kennedy Garcia / Instagram

„Jeszcze przed modelingiem jej pierwszą miłością zawsze był taniec. Zaczęła tańczyć w wieku 5 lat po powrocie do zdrowia po operacji kręgosłupa. Na początku uczęszczała na zajęcia baletowe, a w wieku 6 lat przeszła do zespołu tanecznego”.

© Kennedy Garcia / Instagram
„Obecnie jest jedyną osobą o specjalnych potrzebach w swojej drużynie, a dzięki tym zajęciom zyskała najlepszych przyjaciół. Taniec stawia przed nią wyzwania, popycha ją do przodu i uczy pracy w zespole, a także przyjmowania zwycięstw i porażek. Kennedy bardzo kocha swoją taneczną rodzinę i myślę, że to zawsze będzie kluczowa część jej życia – nawet po ukończeniu szkoły”.
Reklama

Kluczowe znaczenie miały wytrwałość i wsparcie

© Kennedy Garcia / Instagram

Te 16 lat to czas wzlotów i upadków zarówno Kennedy, jak i jej rodziny – na szczęście w tym przypadku wzloty były zdecydowanie bardziej znaczące niż upadki! Dzięki miłości, wsparciu i silnej woli Kennedy mogła rozwijać się w wielu dziedzinach. Kluczową rolę odegrała w tym rodzina, a także jej chłopak i przyjaciele. Ważne jest bowiem, aby zachować równowagę między życiem towarzyskim a pracą.
„Bywało różnie, ale po 16 latach dobro zdecydowanie przeważa nad złem” – przyznaje mama Kennedy. „Kiedy się urodziła i zdiagnozowano u niej zespół Downa, jej przyszłość rysowała się w bardzo czarnych barwach… nie takich, jakich można by oczekiwać dla własnego dziecka. Kennedy jednak nieustannie udowadnia, że lekarze mylili się w tych przewidywaniach, ponieważ sama utorowała sobie drogę i pokazała światu, co potrafi”.

Reklama

© Kennedy Garcia / Instagram
Jej mama zawsze stała u jej boku, bacznie obserwując jej rozwój. „Przez całe jej życie tak zwani eksperci mówili nam: „Ona nigdy nie będzie…”, a ona za każdym razem pokazywała im: „Właśnie, że będę”, po prostu będąc sobą. Czuję się taka szczęśliwa, że mogę być jej mamą, że mogę siedzieć w pierwszym rzędzie w jej życiu i patrzeć, jak się rozwija”.
Reklama

Kilka mądrych słów

© Kennedy Garcia / Instagram

Dziewczynka z pewnością wiele przeszła, ale dzięki swojej dobroci i empatii ogromnie wzbogaca życie wszystkich wokół. Ma także kilka rad dla nas, jak postępować z osobami dotkniętymi zespołem Downa.
„Kennedy wielokrotnie chodziła do różnych szkół w okolicy, aby rozmawiać z uczniami o zespole Downa – o tym, czym jest i jak zaprzyjaźnić się z osobami niepełnosprawnymi. Zawsze powtarzała im, że kiedy spotkasz kogoś niepełnosprawnego i chcesz nawiązać rozmowę, po prostu podejdź i się przywitaj! To może być początek pięknej przyjaźni. Ma rację – to wcale nie musi być trudne ani skomplikowane”.

© Kennedy Garcia / Instagram
„Osoby z zespołem Downa lub innymi niepełnosprawnościami są takie same jak reszta z nas. I myślę, że właśnie to Kennedy stara się pokazywać każdego dnia na swoim koncie na Instagramie: że jest typową nastolatką… Uwielbia robić zakupy, wysyłać SMS-y do przyjaciół, spać o wiele za długo, spędzać czas ze swoim chłopakiem i jeść śmieciowe jedzenie – tak jak większość dziewczyn w jej wieku. Jeśli zaś ludzie dadzą jej szansę, przekonają się, że jest świetną przyjaciółką i można się z nią doskonale bawić!”.
Reklama

© Kennedy Garcia / Instagram

„Osoby niepełnosprawne są wszędzie: w waszych szkołach, w sąsiedztwie, w miejscu pracy i nie tylko. Skorzystajcie z tej okazji – poznajcie nowych przyjaciół, gdy tylko będziecie mieli ku temu okazję!”.

© Kennedy Garcia / Instagram
Historia Kennedy jest naprawdę inspirująca dla nas wszystkich. Co sądzicie o sile, jaką dziewczyna pokazuje na co dzień? Jeśli znacie inne tego typu pokrzepiające przykłady, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij