11 postaci z „Avatara”, które bez charakteryzacji są nie do poznania

11 postaci z „Avatara”, które bez charakteryzacji są nie do poznania

Wielu z nas pamięta i lubi „Avatara” nie tylko ze względu na niesamowitą historię bohaterów, ale także z powodu przedstawionego tam fantastycznego świata. Produkcja okazała się tak udana, że znalazła się nawet na szczycie listy najlepiej zarabiających filmów w historii kina. Miejsce lidera należało do niej aż do 2019, kiedy to na ekranach kin pojawił się film „Avengers: Koniec gry”. Kolejna część „Avatara” ma mieć swoją premierę pod koniec 2022 roku – w końcu będziemy mogli dowiedzieć się, jak dalej potoczy się podróż Jake’a Sully’ego. W międzyczasie jednak chcielibyśmy nieco cofnąć się w czasie, aby przypomnieć sobie twarze aktorów, którzy ożywili nasze ukochane postacie.
Zobaczcie, jak w rzeczywistości wyglądają aktorzy, którzy wcielali się w główne role „Avatara”. Opowiadamy również, jak zmieniło się ich życie od czasu zakończenia zdjęć.
Reklama

1. Zoe Saldana – Neytiri

© zoesaldana / Instagram © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Zoe Saldana jest amerykańską aktorką pochodzącą z Portoryko i Dominikany. Poza rolą Neytiri, jednej z głównych bohaterek „Avatara”, grała między innymi w takich filmach jak „Crossroads – Dogonić marzenia”, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” czy „Star Trek”. Rola w arcydziele Jamesa Camerona była jednak największym impulsem do rozwoju jej kariery.

2. Sigourney Weaver – Dr Grace Augustine

© Marechal Aurore/ABACA/Abaca/East News © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Sigourney Weaver zadebiutowała jako aktorka w klasyku Woody’ego Allena „Annie Hall”. Od czasu tej niesamowitej kreacji miała okazję pokazać w wielu produkcjach, jak wspaniałą jest aktorką. Teraz, ponad 40 lat później, jej twarz znana jest między innymi z takich filmów jak „Obcy”, „Dom w głębi lasu”, „Pogromcy duchów” czy „Uprowadzona”.
Reklama

3. Wes Studi – Eytukan

© CHRIS DELMAS/AFP/East News © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Wes Studi to kolejny niesamowity aktor, który był częścią obsady „Avatara”. Jest on pochodzenia amerykańskiego, i to nie tylko drobny fakt o nim – aktor poświęcił się graniu ról, które podkreślają to dziedzictwo. Pracował między innymi przy filmach „Ostatni Mohikanin”, „Geronimo: amerykańska legenda” i „Podróż do Nowej Ziemi”. W „Avatarze” natomiast wcielił się w rolę przywódcy plemienia, który reprezentuje wartości i ducha Na’vi.

4. Sam Worthington – Jake Sully

© Xavier Collin/Image Press Agency/BWP Media/East News © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Sam Worthington, zanim zyskał sławę dzięki występowi w filmie „Avatar”, był stosunkowo mało znany w Hollywood. Jak wielu innych aktorów zaczynał od małych ról, jednak niewiele brakowało, aby został obsadzony w roli Jamesa Bonda w „Casino Royale” i jego sequelach. W 2010 roku zagrał Perseusza w „Starciu Tytanów”, co do dziś pozostaje jego drugą najbardziej pamiętną rolą. Wystąpił także w filmach „Everest”, „Chata” i „Trauma”.
Reklama

5. Michelle Rodríguez – Trudy Chacon

© mrodofficial / Instagram © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Oprócz roli w filmie „Avatar” Jamesa Camerona Michelle Rodriguez zagrała w kilku innych popularnych produkcjach, takich jak „Szybcy i wściekli” czy seria „Resident Evil”. Międzynarodową sławę przyniosła jej natomiast rola Any Lucii Cortez w telewizyjnym hicie „Zagubieni”. Ponadto podkładała głos w wielu grach wideo, w tym w różnych odsłonach „Call of Duty” i „Halo”, a także w filmie animowanym 3D „Turbo”.

6. Laz Alonso – Tsu’tey

© lazofficial / Instagram © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Laz Alonso jest znany głównie jako aktor w Hollywood, jednak oprócz tego studiował również marketing, a nawet założył własną firmę z branży modowej. Prawdopodobnie pamiętacie go też z „CSI: Kryminalne zagadki Miami”, „Karzeł 6: Powrót do dzielnicy” i „Constantine”, a także z wielu innych filmów i seriali.

7. Dileep Rao – Dr Max Patel

© Gregorio T. Binuya/Everett Collection © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
W filmografii Dileepa Rao znajdziemy niestety mniej niż kilkanaście pozycji. Do pewnego czasu skupiał się on głównie na graniu w filmach krótkometrażowych i serialach, a występ w „Avatarze” był jednym z jego pierwszych w świecie kina (a także prawdopodobnie najbardziej zapamiętanym). W swoim dorobku ma również takie filmy jak „Wrota do piekieł”, „Incepcja” czy „Beeba Boys”. Występuje także we wszystkich sequelach „Avatara”.
Reklama

8. C. C. H. Pounder – Mo’at

© cchpounder / Instagram © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
C. C.H. Pounder skupia się głównie na aktorstwie telewizyjnym. Wśród różnych popularnych seriali z lat 80-tych i 90-tych wystąpiła w produkcjach takich jak „Posterunek przy Hill Street”, „Z Archiwum X” i „Through Time”. W jej filmografii można natomiast znaleźć takie klasyki jak „Cały ten zgiełk” i „Bagdad Café”, a także filmy awangardowe, takie jak między innymi „Bądźmy poważni na serio”.

9 Stephen Lang – Coronel Miles Quaritch

© Fred Duval/MEGA/Mega Agency/East News © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Ze względu na niesamowitą rolę czarnego charakteru w tej słynnej produkcji Stephen Lang zdobył nagrodę Saturna dla najlepszego aktora drugoplanowego. Niektóre z innych filmów i seriali, w których wystąpił, to między innymi „Czerwony smok”, „Prawo i porządek” oraz „Wrogowie publiczni”. Zapytany o powrót do gry w sequelach „Avatara” aktor powiedział: Wiedziałem, że bardzo szybko pojawią się sequele. Niedługo potem, chyba w 2010 roku, Cameron położył mi rękę na ramieniu i powiedział: „Wrócisz, wiesz o tym”.
Reklama

10. Giovanni Ribisi – Parker Selfridge

© Jen Lowery / MEGA/Mega Agency/East News © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Giovanni Ribisi znalazł się w obsadzie między innymi filmów takich jak „60 sekund”, „Ted”, „Sky Captain i świat jutra” oraz „Szeregowiec Ryan”. W jednym z wywiadów, zapytany o to, co sądzi o produkcji Jamesa Camerona, powiedział: „To niesamowity film, jest w nim pewien nieopisany aspekt”.

11. Joel Moore – Norm Spellman

© Photoshot/REPORTER © Avatar / Twentieth Century Fox and co-producers
Joel Moore jest nie tylko aktorem, ale także producentem filmowym i reżyserem. Jako aktor występował m.in. w serialach i filmach takich jak „Boston Public”, „Sześć stóp pod ziemią” i „Kości”. Współpracował także przy teledysku do piosenki Katy Perry „Waking Up in Vegas”.
Która z postaci z „Avatara” była Waszą ulubioną i dlaczego? Dajcie znać w komentarzach!