Zobacz jak 18 bohaterów Marvela wygląda w oryginalnej komiksowej wersji

-

Zobacz jak 18 bohaterów Marvela wygląda w oryginalnej komiksowej wersji

7-letnia córka Paula Bettany’ego rozpłakała się, gdy zakończono zdjęcia do filmu „Avengers: Czas Ultrona”, ponieważ chciała z powrotem swojego „fioletowego tatusia”. Dziecko prawdę Ci powie! MCU, czyli twórcy filmów na podstawie komiksów Marvela, odwalili kawał dobrej roboty. Jaki jest ich sekret? Cóż, zgadujemy, że to po prostu magiczne połączenie genialnej obsady, niesamowitego scenariusza i rozbudowanych postaci – najważniejszym elementem jest jednak zapewne miłość do komiksów. Czasem dla wyższego dobra trzeba zdobyć się na pewne poświęcenie – nawet jeśli oznacza to odejście od wersji oryginalnej.
Porównaliśmy wygląd ulubionych bohaterów Marvela w filmach do tego, jak są przedstawieni w komiksach – sprawdźcie sami.

1. Czarna Pantera

© Habol5/imgur © marvel
Wakanda w moim sercu! Mniej złotych szczegółów i utrata płaszcza Jego Wysokości – wygląda na to, że Czarna Pantera z filmów jest skromniejsza, a może nawet bardziej stylowa. Totalna czerń tylko potęguje ten efekt!
Reklama

2. Mantis

Ta słodka i niewinna istota, którą widzieliśmy ostatnio w „Avengers: Wojna bez granic”, w wersji komiksowej wygląda bardziej jak wojownik. W filmach Mantis ma mniej naturalny kostium wykonany ze skóry. Swoim wyglądem trochę przypomina styl Loki.

3. Ant-Man

© Habol5/imgur © marvel
Scott w filmach wygląda prawie identycznie jak w komiksach. W wersji oryginalnej ma dodatkowo małe anteny-czułki, które sprawiają, że jest bardziej podobny do mrówki.

4. Thor

© exactioni/imgur © marvel
Bóg Grzmotu, Thor, w filmie w ogóle nie nosi hełmu! Największe podobieństwo do jego komiksowej postaci można znaleźć podczas sceny walki z Hulkiem w filmie „Thor: Ragnarok”. Wtedy jednak nie ma już swoich pięknych długich włosów i słynnej broni – młota. W dalszej części filmu jego kostium jest dość zbliżony do oryginału, a Chris Hemsworth świetnie oddaje majestatyczny wygląd bohatera.
Reklama

5. Bucky Barnes

© accurate.mcu/pictame © marvel
Bucky w oryginale wygląda bardziej jak Robin Hood niż żołnierz. Ale Zimowy Żołnierz z komiksu i ten w filmie są absolutnie identyczni – bracia Russo lubią zachować autentyczność.

6. Scarlet Witch

© exactioni/imgur © marvel
Miała romans z The Vision. W filmie straciła swój charakterystyczny kapelusz/maskę i według nas wyszło jej to na dobre. To oryginalne nakrycie głowy zapewne nie było zbyt przydatne podczas scen walki.
Reklama

7. Iron Man

© Tfarclive/comicicons © marvel
Sam Stan Lee wielokrotnie mówił, że Robert Downey Jr. urodził się, by grać Tony’ego Starka. Całkowicie się z tym zgadzamy! Co do jego wyglądu, reżyser starał się trzymać oryginalnej komiksowej wersji tak blisko, jak tylko było to możliwe.

8. Ciocia May

© Habol5/imgur © marvel
Ciotka Spidey’a z każdym nowym filmem o Spider-Manie staje się coraz młodsza. W „Homecoming” na pewno nie jest staruszką – bardziej jak „gorąca Włoszka”, jak to ujął facet ze sklepu obok.

9. Hawkeye

© exactioni/imgur © marvel
Strzały są tam, gdzie powinny być – to najważniejszy element kostiumu Hawkeye’a. W filmie nie ma ani kasku, ani kolorowego stroju. To jednak nie przeszkodziło mu stać się ulubieńcem fanów.
Reklama

10. Loki

© businessinsider © marvel
Bóg podstępu, brat Thora i syn Odina (adoptowany, jak wszyscy pamiętamy). Loki nie zgubił hełmu podczas filmowej adaptacji – dzięki Bogu!

11. Vision

© exactioni/imgur © marvel
Vision stracił swoje żywe kolory i w filmach stał się bardziej mroczny. Projekt kostiumu jest jednak bardzo zbliżony do tego w komiksie.

12. Gamora

Nie płacz! Musimy wierzyć, że nic jej nie będzie, tak jak zresztą wszystkim innym. Co do jej kostiumu, Peter Quill na pewno byłby zadowolony, gdyby nosiła ten z komiksów, ale czy nie jest on nieco zbyt oldskulowy?
Reklama

13. Ancient One

© Habol5/imgur © marvel
Tilda Swinton na pewno nie nosi brody w „Doctor Strange” (choć gdyby tak było, wyglądałaby równie fajnie!). Ancient One z komiksów to stary mężczyzna, a ten w filmie to kobieta… nieprawdaż?

14. Kapitan Ameryka

© exactioni/imgur © marvel
W pierwszym filmie Cap wygląda dokładnie jak w komiksie. Te same kolory, ten sam hełm, ta sama tarcza (może z nieco mniej odpornego materiału niż w oryginale). W swoich najnowszych filmach nadal nosi ten sam granatowy kostium, a szlachetne rysy twarzy i duch walki przedstawiony przez Chrisa Evansa robią świetną robotę.

15. Grandmaster

Taika Waititi zostawił Grandmasterowi ludzką skórę, ale zwróćcie też uwagę, jaki piękny makijaż ma w filmie „Avengers: Ragnarok”! Na ekranie nie nosi rękawiczek – czy to dlatego, że moc Jeffa Goldbluma tkwi w tych wszystkich małych gestach, które wykonuje?

[quady id=6]

16. Groot

Groot w filmie przypomina hippisa, typowego wolnego ducha. A tak na marginesie… Po co mu w ogóle ubranie?

17. Walkiria

Uważajcie na nią! Wygląda na to, że Walkiria z filmu jest większym cwaniakiem i kompletnie nie dba o swoją fryzurę (czy to kucyk na zdjęciu po prawej?). Na szczęście zachowała swój komiksowy Asgardyjski płaszcz i wygląda w nim świetnie!

18. Heimdall

Heimdall jest prawdopodobnie wegetarianinem w filmie, a w komiksie na pewno nie nosi sztucznych futer. Ten facet ma w ręku miecz, a także swój zaufany kask. To ktoś, kto nie lekceważy bezpieczeństwa!
Kto jest Twoją ulubioną postacią? Które wersje tych postaci lubisz bardziej? Daj znać w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij

Ostatnie posty