Jak aktorzy z „Gry o tron” zmienili się od pierwszego odcinka serialu

Jak aktorzy z „Gry o tron” zmienili się od pierwszego odcinka serialu

Możesz lubić lub nie lubić „Gry o tron”, ale nie da się zaprzeczyć, że serial ten stał się ważną częścią współczesnej kultury popularnej. Od momentu premiery pierwszego odcinka minęło już 11 lat, a grający w serialu aktorzy przez ten czas bardzo się zmienili.
Postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze postacie „Gry o tron” i dowiedzieć się, jak obecnie wyglądają gwiazdy tego serialu.

Iwan Rheon – Ramsay Bolton

© Game of Thrones / HBO © _iwanrheon / Instagram
Iwan Rheon wcielił się w postać czarnego charakteru, który momentami wprost przerażał widzów. Obecnie nadal gra w filmach, a także pisze i śpiewa piosenki.
Reklama

Nikolaj Coster-Waldau – Jaime Lannister

© Game of Thrones / HBO © nikolajwilliamcw / Instagram
Trudno uwierzyć, że łamacz serc Jaime ma już 52 lata. Niedawno Nikolaj otworzył własną firmę produkcyjną. Już nie możemy się doczekać, aż zobaczymy te wszystkie filmy, które wyjdą spod jego ręki!

Maisie Williams – Arya Stark

© Game of Thrones / HBO © maisie_williams / Instagram
Mimo młodego wieku aktorka zagrała już w kilkudziesięciu filmach, serialach i teledyskach. W 2021 roku firma H&M ogłosiła Maisie Williams swoim globalnym ambasadorem zrównoważonego rozwoju.

Richard Madden – Robb Stark

© Game of Thrones / HBO
Los Robba Starka nie był w żaden sposób godny pozazdroszczenia, ale w prawdziwym życiu aktor odnosi spore sukcesy. Zagrał bowiem w wielu kinowych hitach, a w 2019 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Królewskiego Konserwatorium Szkocji.
Reklama

Gethin Anthony – Renly Baratheon

© Game of Thrones / HBO © Manhunt / Netflix
Od czasu swojego ostatniego występu w „Grze o tron” aktor wziął udział w wielu projektach, grając role pierwszo- i drugoplanowe. Jednym z najbardziej znanych dzieł Gethina jest główna rola w miniserialu „Obława”.

Rose Leslie – Ygritte

© Game of Thrones / HBO
Ygritte w serialu była kochanką Jona Snowa. Co ciekawe, aktorzy zakochali się w sobie również w prawdziwym życiu! Obecnie są małżeństwem, a w 2021 roku urodził im się syn.

John Bradley – Samwell Tarly

© Game of Thrones / HBO © johnbradleywest / Instagram
Bradley zdobył rolę Samwella Tarly’ego już na pierwszym castingu. Ten nieco niezdarny, ale życzliwy wojownik Nocnej Straży podbił serca wielu widzów. Obecnie aktor jest zaangażowany w kilka nowych projektów.
Reklama

Finn Jones – Loras Tyrell

© Game of Thrones / HBO © finnjones / Instagram
Po tragicznym zakończeniu losów Rycerza Kwiatów aktor brał udział w kilku innych serialach – między innymi zagrał główną rolę w produkcji „Iron Fist”.

Carice van Houten – Melisandre

© Game of Thrones / HBO © leavecaricealone / Instagram
Czerwona Kapłanka jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w serialu. Carice natomiast jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale także piosenkarką. Obecnie nie przestaje sprawiać radości swoim fanom zarówno nowymi albumami muzycznymi, jak i rolami aktorskimi.
Reklama

Kerry Ingram – Shireen Baratheon

© Game of Thrones / HBO © kerry_ingram / Instagram
Trudno uwierzyć, że mała dziewczynka, nad której losem płakały miliony ludzi, ma teraz 22 lata. Obecnie Kerry występuje w filmach i na teatralnej scenie.

Alfie Allen – Theon Greyjoy

© Game of Thrones / HBO © alfieeallen / Instagram
Alfie został nominowany do nagrody Emmy za rolę Theona w finałowym sezonie serialu. Nic w tym dziwnego, bo jego postać wzbudziła wśród widzów duże kontrowersje. Obecnie Alfie pracuje nad różnymi nowymi projektami.
Reklama

Peter Dinklage – Tyrion Lannister

© Game of Thrones / HBO
Aktor stał się znany na całym świecie po tym, jak zagrał Tyriona Lannistera. Kochają go zarówno widzowie, jak i krytycy. Dziś Peter nadal występuje w filmach i serialach telewizyjnych.

Lena Headey – Cersei Lannister

© Game of Thrones / HBO © iamlenaheadey / Instagram
Cersei Lannister, która była bezlitosna dla swoich wrogów i kochała swoje dzieci całym sercem, wywarła na widzach ogromne wrażenie. Wkrótce zobaczymy nowe projekty Leny, które są obecnie w fazie produkcji.
Oglądaliście „Grę o tron”? Który z bohaterów był Waszym ulubieńcem? Dajcie znać w komentarzach!