12 postaci kobiecych, które ewidentnie zostały wymyślone przez mężczyzn

-

12 postaci kobiecych, które ewidentnie zostały wymyślone przez mężczyzn

Czy zdarzyło Ci się kiedyś oglądać kobiecą postać w serialu lub filmie i poczuć w kościach, że przy pisaniu scenariusza nie brała udziału ani jedna kobieta? Wygląda na to, że jest to realny problem, o którym warto porozmawiać!

Wśród internautów swego czasu rozgorzała dyskusja o tym, że charakterystyka niektórych postaci kobiecych jednoznacznie wskazuje na to, że pomysłodawcami tych bohaterek byli wyłącznie mężczyźni. Specjalnie dla Was wybraliśmy najciekawsze wypowiedzi na ten temat.

1. „Każda postać kobieca określana jako 'fajna dziewczyna’.”

„Jakie to typowe! Taka bohaterka jest zainteresowana 'męskimi sprawami’ w idealnym stopniu, zachowując przy tym doskonałą ilość kobiecości. Nigdy się nie wścieka i nigdy nie jest zbyt nachalna. Obejrzyjcie monolog wzorowej 'fajnej dziewczyny’ z filmu 'Zaginiona dziewczyna’ – ona doskonale to tłumaczy.”
Reklama

2. Książki, w których kobiety są niewiarygodnie świadome tego, jaką moc ma ich biust i jak się czują przez cały czas.

„Prawie zawsze w pierwszych rozdziałach poruszają temat sutków lub rozmiaru piersi”.

3. „Kiedy Jennifer Lawrence w filmie 'Czerwona jaskółka’ farbuje włosy na platynowy blond za pomocą farby w pudełku. Jak powie Ci każda sztuczna blondynka, jest to naprawdę czasochłonny i skomplikowany proces. Nie jest to coś, co robi się w ciągu 10 minut w łazience.”

„Nie dość, że wyszło idealnie, to jeszcze w następnej scenie idzie popływać w chlorowanym basenie”.
Reklama

4. „Każda scena porodu, w której matka jest tylko trochę spocona, ale całkowicie promienna, szczęśliwa i rozbudzona po 20-godzinnym porodzie, a zaraz po wyjściu ze szpitala wygląda tak, jakby w ogóle nie była w ciąży.”

5. „Kilka pierwszych filmów o Avengersach ze Scarlett Johansson w roli Czarnej Wdowy. Wygląda na to, że była tam tylko po to, by przyciągać wzrok, a nie po to, by mieć jakieś szczególne znaczenie.”

„Nawet o tym wspominała, że nie chciała się zgodzić na scenę, w której bez powodu ubrano ją w ładny strój do tenisa. Miło było zobaczyć, że z upływem czasu nadano jej więcej charakteru.”

6. „Oziębła, zakompleksiona kobieta z korporacji, która zostaje zdegradowana przez szorstkiego faceta o wielkim sercu, a potem się w nim zakochuje w 'Jurassic World’. Proszę, skończcie z tym.”

Reklama

7. „Beznadziejny strój Harley Quinn w 'Legionie samobójców’. Kto by się tak ubrał do jakichkolwiek fizycznych zajęć? Te krótkie spodenki podjeżdżałyby ci do tyłka, a w szpilkach złamałabyś kostkę.”

„Jest ogromna różnica w kostiumach w filmie 'Ptaki nocy’, który został napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez kobiety. Dżinsowe szorty z wysokim stanem, sportowy stanik i gruby klin (a do tego chyba trampki?) to o wiele lepszy strój do wywoływania chaosu.”

8. „Książki, w których bohaterki nigdy nie wchodzą ze sobą w interakcje albo zawsze są one negatywne/złośliwe/konkurencyjne”.

9. „Megan Fox w filmach o Transformersach. Michael Bay w zasadzie kazał jej zagrać seksownie, ale potem próbował się wybielić, twierdząc, że to feministyczne, bo przecież ona… zna się na samochodach?”.

10. „Każdy film ze sceną porodu, w którym pochwa jest traktowana jak otwór zdolny do rozciągania się z mocą, której pozazdrościłaby jej nawet Elastyna z 'Iniemamocnych’.”

„Miednice NIGDY nie pękają pod naporem porodu, a pochwa jest w zasadzie tylko niełamliwą, elastyczną dziurą, która może pomieścić WSZYSTKO, co do niej wchodzi lub z niej wychodzi, prawda?”.
Reklama

11. „To zdanie z książki Johna Updike’a o kobiecie, której tak długo zajmuje zrobienie siusiu, ponieważ siusiu gubi się w jej zagmatwanym kobiecym labiryncie”.

Jeśli jesteście ciekawi, chodzi o książkę „Czarownice z Eastwick”.

12. „Odcinek 'Gry o tron’, w którym Gilly postanawia podarować Samowi swoje dziewictwo pięć sekund po tym, jak ten ratuje ją przed gwałtem.”

„Scenarzyści uznali, że Sam zasługuje na 'nagrodę’ za swoje bohaterskie czyny, więc jako nagrodę wybrali waginę Gilly, nie zastanawiając się, co w takiej sytuacji zrobiłaby prawdziwa ofiara.
Jest to szczególnie złe, ponieważ w poprzednim sezonie pojawiła się dobrze napisana scena, w której jedna z bohaterek wyraźnie mówi: 'Kobieta, która właśnie uniknęła gwałtu, nie będzie chciała uprawiać seksu zaraz po nim. Powinieneś wiedzieć, że z tego powodu zostałeś wrobiony’. A więc nie tylko nie było kobiet zaangażowanych w nową scenę, ale też nikt nie zadał sobie trudu przeczytania tego, co było napisane w poprzednich sezonach.”
Czy uważacie, że do tworzenia postaci kobiecych obowiązkowo powinny być angażowane kobiety? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Źródło:buzzfeed.com

Udostępnij

Ostatnie posty