Mężczyzna, który w wieku 83 został ojcem, zdradza sekrety późnego rodzicielstwa oraz swoje plany na przyszłość

Mężczyzna, który w wieku 83 został ojcem, zdradza sekrety późnego rodzicielstwa oraz swoje plany na przyszłość

  • Post author:
  • Post category:Ludzie
Jaki jest najlepszy czas na posiadanie dziecka? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie, choć faktem jest, że obecnie wielu ludzi coraz później decyduje się na potomstwo. Jednym z rekordzistów w tej dziedzinie jest Alberto Cormillot, pochodzący z Argentyny lekarz, który stał się ojcem jako… 83-latek. Matką dziecka jest jego żona, młodsza od mężczyzny o 48 lat.
Chcemy przedstawić Wam niezwykłą historię tego nieco osobliwego małżeństwa. Alberto i Estefania głęboko wierzą, że różnica wieku nie ma żadnego znaczenia, gdy pojawia się prawdziwe uczucie silniejsze od wszystkiego innego.

Alberto przez lata poświęcał się karierze medycznej.

© drcormi / Instagram © drcormi / Instagram © drcormi / Instagram
Alberto Cormillot to znany w całej Argentynie dietetyk, którego dorobek zawodowy jest naprawdę imponujący. Pochodzi z Buenos Aires, gdzie urodził się 31 sierpnia 1938 roku. Jego specjalizacją było leczenie otyłości – pomagał ludziom nabrać zdrowych nawyków żywieniowych, prowadził wykłady na ten temat, a także często udzielał się w mediach.
Reklama

Wiek to tylko liczba, jeśli w sercu pojawia się płomień prawdziwego uczucia.

© estefi_pasquini / Instagram © drcormi / Instagram
Niektórzy po 80-tce szykują się do końca swoich dni – Alberto natomiast w tym wieku dopiero rozpoczął nowy rozdział w swoim życiu. W 2019 roku ożenił się z Estefanią Pasquini, która jest od niego młodsza o całe 48 lat. Dwa lata później na świecie pojawiło się ich wspólne dziecko. Rodzice od początku byli zgodni, jeśli chodzi o wychowanie latorośli – stwierdzili na przykład, że przez pierwsze dwa lata życia nie będą podawali dziecku ani soli, ani cukru pod żadną postacią.


Mimo świadomości, że ich wspólne plany na przyszłość mogą wydawać się co najmniej zaskakujące, para miała w sobie niezachwianą pewność, że jest to wyzwanie, które oboje pragną podjąć. Nie pozwolili zatem, aby opinia otoczenia miała jakikolwiek wpływ na ich życie. Oboje byli świadomi, że sytuacja, w której się znaleźli, wiąże się z wieloma trudnościami, ale wszystkie z nich szczerze omówili na długo przed rozwiązaniem. Doskonale zdają sobie sprawę, że za jakiś czas mężczyzna odejdzie, ale oboje są na to przygotowani i pragną cieszyć się swoim szczęściem tak długo, jak będzie im to dane. Estefania wie także, że w tym trudnym momencie będzie mogła liczyć na wsparcie swoich bliskich, którzy pomogą jej przez to przejść.

© drcormi / Instagram © drcormi / Instagram
Upragniony syn pary, Emilio, urodził się dokładnie 17 września 2021 roku i okazał się być zdrowym, silnym chłopcem. Po zaledwie dwóch dniach w szpitalu mama i synek mogli już wrócić do domu.
Reklama

© drcormi / Instagram © drcormi / Instagram
Emilio nie jest jedynym dzieckiem dr Cormillota – mężczyzna wychował już dwójkę z poprzedniego małżeństwa: córkę Reneé oraz syna Adriána. Mimo to mężczyzna przyznaje jednak, że tacierzyństwo w późnym wieku mocno go zaskoczyło, bowiem czas, który spędził, przewijając pieluchy swoich dzieci, po latach był dla niego nieco trudny do przywołania w pamięci. Wychowywanie dziecka w dzisiejszych czasach stało się dla niego trudne również ze względu na przełom technologiczny i obyczajowy, jaki nastąpił na przestrzeni lat – wystarczy wymienić chociażby inną konstrukcję wózków czy mnogość rodzajów pieluch, które obecnie dostępne są na rynku. Alberto musiał sporo się nauczyć, aby poradzić sobie z tym wyzwaniem, ale ani razu nie zwątpił, że jest to najlepsza decyzja, jaką mógł podjąć.
Dorosłe dzieci Cormilotta zaufały ojcu, że wie, co robi, decydując się na tak późne ojcostwo, choć córka mężczyzny, Reneé, wciąż ma problem z zaakceptowaniem tej nadzwyczajnej sytuacji. Mimo to daje ojcu i jego nowej rodzinie pełne wsparcie, podobnie jak Adrián, który wydaje się być zadowolony z faktu bycia świeżo upieczonym starszym bratem.

Upływający czas nie jest przeszkodą, aby podejmować kolejne wyzwania.

© drcormi / Instagram © drcormi / Instagram
Reklama
Jak można było się spodziewać, zarówno informacja o związku lekarza z dużo młodszą kobietą, jak i ich decyzja o posiadaniu dziecka wzbudziła mnóstwo kontrowersji, a w zasadzie wstrząsnęła argentyńską i światową opinią publiczną. Alberto tłumaczy jednak, że powodem takich komentarzy są utrwalone w społeczeństwie krzywdzące stereotypy. Uważa, że wiek absolutnie nie powinien determinować tego, czy ktoś spełnia swoje marzenia i wprowadza w życie swoje plany. Jego pozytywne nastawienie do życia może wynikać z faktu, że dwukrotnie zmagał się z rakiem i za każdym razem wygrał tę walkę. Choć zdaje sobie sprawę, że z racji wieku jego stan zdrowia stale ulega pogorszeniu, nadal pozostaje niezwykle aktywny, czym zadaje kłam liczbie, którą wskazuje jego metryka.

© drcormi / Instagram © estefi_pasquini / Instagram
Doktor Cormillot ma poważne plany na przyszłość – w jednym wywiadów przyznał bowiem, że planuje dożyć 105 lat. Wtedy bowiem jego syn prawdopodobnie będzie kończył studia, czego mężczyzna chciałby być naocznym świadkiem. Zdaje sobie sprawę, że jego kondycja może wtedy pozostawiać wiele do życzenia, ale cały czas dba o siebie najlepiej, jak może, aby móc jak najdłużej cieszyć się z ojcostwa.
Zadbał także o to, aby Emilio miał po nim niezwykle wartościową pamiątkę – w szufladzie leży bowiem telefon, na który Alberto za pośrednictwem komunikatora WhatsApp przesyła różne swoje zdjęcia i filmiki dla syna. Gdy chłopiec dorośnie, otrzyma ten niezwykły prezent na dowód tego, że miłość ojca nie miała granic już od jego pierwszych dni.
Co sądzicie o późnym rodzicielstwie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Źródło: brightside.com