Mimo przeciwności losu brat samodzielnie uszył suknię na bal dla swojej ukochanej siostry

-

Mimo przeciwności losu brat samodzielnie uszył suknię na bal dla swojej ukochanej siostry

Bal studniówkowy czy inna tego typu okazja to wyjątkowy moment w życiu każdego z nas, a zwłaszcza damskiej części społeczeństwa – wtedy bowiem możemy poczuć się jak prawdziwe księżniczki i podkreślić wzniosłość tej chwili za pomocą wymarzonych kreacji. Niestety zazwyczaj są one dosyć kosztowne, ale jak pokazuje dzisiejsza historia, nawet to nie jest problemem, jeśli tylko ma się odpowiednie wsparcie.
Maverick Francisco Oyao to przykład nie tylko niezwykle utalentowanego młodego mężczyzny, ale także niemal idealnego brata – gdy okazało się bowiem, że ze względu na złą sytuację materialną jego siostra nie będzie w stanie nawet wypożyczyć pięknej sukni na swój własny bal, ten postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć ją sam. Rezultatem było unikalne dzieło o podwójnej wartości – miało bowiem nie tylko wizualne walory, ale przede wszystkim ogromną wartość sentymentalną. Oto kolejna piękna historia o tym, że miłość – w jakiejkolwiek by nie była postaci – potrafi przenosić góry!
Reklama

Choć życie bywa pełne trudnych chwil, są takie historie, które udowadniają, że dzięki miłości nasz pobyt na Ziemi staje się czymś przepięknym.

© Maverick Francisco Oyao / Facebook

Wyczekiwany przez większość uczniów szkolny bal powinien budzić tylko pozytywne emocje, ale w przypadku jednej z uczennic wywołał także smutek. Wszystko dlatego, że pochodziła z biednej rodziny, której nie było stać ani na uszycie, ani na wypożyczenie odpowiedniej dla niej kreacji. Sytuacja stała się tym trudniejsza, że zbliżająca impreza była dla niej czymś, czego za żadne skarby świata nie chciała ominąć.

© Maverick Francisco Oyao / Facebook © Maverick Francisco Oyao / Facebook
Z czasem jednak okazało się, że dziewczyna, mimo że nie miała wystarczających funduszy, w gruncie rzeczy była jednak bardzo bogata. Jej największym skarbem był jej brat, który wykazał się ogromną empatią, gdyż sam wręcz cierpiał z powodu kłopotu jego siostry. Postanowił zrobić, co w swojej mocy, i wybrał się na targ, aby poszukać odpowiednich materiałów do uszycia sukni.
Początkowo pomysł go przerósł i nawet na chwilę go porzucił, jednak smutek siostry był dla niego nie do zniesienia. Wówczas postanowił podejść do sprawy profesjonalnie: przestudiował mnóstwo internetowych tutoriali, a także wyedukował się w zakresie aktualnych trendów modowych. Szukał sukni idealnej i wkrótce jego wybór padł na wiosenno-letnią kolekcję filipińskiego projektanta mody Michaela Cinco. Cały proces powstawania swojego dzieła inspirowanego profesjonalnym projektem relacjonował w Internecie, dokładnie opisując każdy krok.

© Maverick Francisco Oyao / Facebook © Maverick Francisco Oyao / Facebook © Maverick Francisco Oyao / Facebook © Maverick Francisco Oyao / Facebook
Reklama

„Pierwszego dnia bardzo się denerwowałem, gdyż kompletnie nie wiedziałem, od czego zacząć. Ostatecznie wyciąłem 9 kawałków niebieskiego materiału, ozdobiłem je satynową wstążką i po prostu zszyłem je razem. W ten sposób powstała dolna część sukni – spódnica.”

© Maverick Francisco Oyao / Facebook

„Nasz dom był za mały, dlatego wszystkie przymiarki odbywały się na zewnątrz. Na poniższych zdjęciach widoczna jest już połowa wykonanej pracy – sukienka wówczas była już prawie gotowa!”

© Maverick Francisco Oyao / Facebook © Maverick Francisco Oyao / Facebook
„Spódnicę ozdobiłem maleńkimi kwiatami.”
Reklama

© Maverick Francisco Oyao / Facebook © Maverick Francisco Oyao / Facebook

„Aby kolory wszystkich elementów pasowały do siebie, gorset zafarbowałem na niebieskie ombré. Wszystko robiłem po szkole, czasem brakowało mi sił, ale wizja ostatecznego efektu dodawała mi energii.”

© Maverick Francisco Oyao / Facebook
Reklama

„Rękawy są moją ulubioną częścią tej kreacji.”

© Maverick Francisco Oyao / Facebook

„Oto dzień, którego nigdy nie zapomnę! W końcu te wszystkie nieprzespane noce przyniosły realny efekt, dlatego pojawiły się nawet łzy wzruszenia.”

© Maverick Francisco Oyao / Facebook
Maverick przyznał po wszystkim, że do końca nie był pewien, czy zdąży wszystko zrobić w terminie. Wielokrotnie także miał wątpliwości, czy całe to przedsięwzięcie nie przerośnie go, bowiem już w trakcie cała koncepcja sukni dynamicznie się zmieniała. Szczęście siostry wynagrodziło mu jednak wszystkie trudy i chwile zwątpienia!
Co sądzicie o tak pięknym przykładzie braterskiej miłości? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij