Poruszająca historia mężczyzny z zespołem Downa, którego syn dzięki wsparciu ojca mógł stać się lekarzem

-

Poruszająca historia mężczyzny z zespołem Downa, którego syn dzięki wsparciu ojca mógł stać się lekarzem

Każdy z nas potrzebuje miłości – bez względu na wszystko. Ta ważna prawda dotyczy także osób z zespołem Downa, i choć społeczeństwo powoli zaczyna mieć tego świadomość, zdarza się, że osoby dotknięte tym schorzeniem wciąż uważa się za niezdolne do spełniania się w wielu dziedzinach, takich jak na przykład bycie rodzicem.
Jad Issa i jego bliscy zadają kłam temu stwierdzeniu – ten Syryjczyk udowodnił, że mimo swojej choroby wszystko jest możliwe, jeśli tylko jest się wystarczająco zdeterminowanym, ma się wiarę, nadzieję i wsparcie bliskich. Przed Wami poruszająca historia Jada i jego syna, który wyrósł na wspaniałego mężczyznę i dziś spełnia się zawodowo jako lekarz medycyny.
Reklama

(Nad)zwyczajne dzieciństwo dzięki wyjątkowym rodzicom

© saderissa / Instagram
Jak wygląda życie w rodzinie, w której jedno z rodziców dotknięte jest zespołem Downa? Według Sadera, który wychowywał się właśnie w takim domu, jego dzieciństwo nie różniło się absolutnie niczym od dzieciństwa jego rówieśników. Rodzice z całych sił wspierali syna, poświęcali mu mnóstwo uwagi i otaczali go bezgraniczną miłością. Żyli także w bardzo tolerancyjnej społeczności, której mogli czuć się pełnoprawnymi członkami, co również wpłynęło na to, że życie rodziny było naprawdę szczęśliwe.

Jad dla swojego syna był gotów na każde poświęcenie

© saderissa / Instagram
Sader miał także ogromne szczęście, że rodzice od najmłodszych lat dbali o to, aby syn miał ułatwiony start w dorosłość. Ojciec ciężko pracował, aby zapewnić synowi dostatnie życie i móc posłać go na wymarzone studia. Nie było to łatwe, gdyż wiązało się to z dużym wysiłkiem fizycznym (Jad był zatrudniony jako młynarz), ale po latach przyniosło wspaniałe owoce. Chłopiec bowiem doskonale się uczył, a po ukończeniu szkoły podjął studia medyczne. Dziś jest przekonany, że gdyby nie jego wyjątkowy ojciec, jego ścieżka życiowa mogłaby być o wiele mniej pomyślna.

© saderissa / Instagram © saderissa / Instagram
Reklama

Upór i determinacja odziedziczone po ojcu

© saderissa / Instagram
Choć stomatologia to kierunek wymagający wielu godzin żmudnej nauki, Sader nie poddawał się – miał w końcu wspaniały przykład w swoim ojcu, który nauczył go ciężkiej pracy i tego, aby walczyć o swoje marzenia. Wkrótce stał się pełnoprawnym dentystą, a że profesja ta w Syrii jest niezwykle poważanym zawodem, dziś może pozwolić sobie na dostatnie życie, a przy tym wspierać swoich ukochanych rodziców.
Reklama

Wspaniały przykład prawdziwej miłości wbrew przeciwnościom losu

© saderissa / Instagram
Powszechnie uważa się, że to dzieciństwo ma największy wpływ na nasze dorosłe życie – jeśli chodzi o Sadera, on sam uważa, że śmiało może nazywać się szczęściarzem. Przez całe życie ma bowiem sposobność obserwować dwójkę bezgranicznie kochających się ludzi, którzy rozumieją się bez słów i uwielbiają spędzać czas we dwoje. Mężczyzna ma także świadomość, że przynajmniej połowę swojego sukcesu zawdzięcza swoim rodzicom, a przede wszystkim ojcu. Z tego też względu bardzo często powtarza, że jest dumny ze swojego taty tak samo jak on z niego. Ta poruszająca historia udowadnia, że tam, gdzie jest prawdziwa miłość, tam możliwe jest osiągnięcie każdego szczytu.
Czy uważacie, że osoby z zespołem Downa powinny mieć dzieci? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij

Ostatnie posty