27 dowodów na to, że serial „Słodkie kłamstewka” ma mnóstwo błędów w scenariuszu

-

27 dowodów na to, że serial „Słodkie kłamstewka” ma mnóstwo błędów w scenariuszu

Seriale o życiu nastolatków – tak zwane teen drama shows – to świetne zabijacze czasu, które niesamowicie wciągają. Jednym z nich jest serial „Słodkie kłamstewka” stworzony na podstawie książek Sary Shepard.

Chociaż produkcja ta stała się kultową nie bez powodu, wiele jego elementów z pewnością nie jest odpowiednich dla nastoletnich widzów. Oto 27 kontrowersyjnych aspektów „Słodkich kłamstewek”, które zauważalne są dopiero po wgłębieniu się fabułę.
Reklama

1. Zacznijmy od tego, co oczywiste: Ezra, dorosły mężczyzna, umawia się z Arią. Nie dość, że była nastolatką, to jeszcze jego uczennicą! Mało tego – potem wzięli ślub.

Co prawda jej rodzice początkowo nie byli tym zachcwyceni, ale po jakimś czasie stwierdzili: „No cóż, chyba musimy to zaakceptować”. Hmm… Ale dlaczego? Przecież to nielegalne!

2. To, że Ezra od początku wiedział, ile Aria ma lat, nie ma tu żadnego znaczenia. Nie wspominając o tym, że zaczął się z nią spotykać tylko dlatego, że pisał książkę o zaginięciu jej przyjaciółki… co jest równie przerażające.

Nie zapominajmy też o romansie Ezry z Alison. Choć twierdził, że dziewczyna skłamała na temat swojego wieku, nie da się nie zauważyć wyraźnego schematu jego postępowania.

3. A propos różnicy wieku: dlaczego nikogo nie dziwi, że wszyscy chłopcy Melissy podrywali Spencer, która miała zaledwie 16 lat? Rodzina Spencer zdawała się nawet obwiniać ją za rozstanie Wren i Melissy.

Reklama

4. W zasadzie prawie każdy dorosły w tym mieście w pewnym momencie umawiał się z licealistą. Czy nikt nie pomyślał, że to może być problem?

5. Informacja o tym, że Jenna wykorzystała seksualnie Toby’ego (swojego przyrodniego brata) była naprawdę przerażająca i smutna. Dlaczego więc później zostało to kompletnie zignorowane? Po sezonie 1. prawie w ogóle o tym nie wspominano.

6. Początkowo uwielbialiśmy związek Toby’ego i Spencer, ale potem, kiedy pozwolił jej myśleć, że nie żyje, straciliśmy całą sympatię. Jak mógł tak po prostu przyłączyć się do Drużyny A, żeby ją „chronić”?!

Spencer szukała wsparcia u Radleya, bo była niesamowicie zrozpaczona! Jakim cudem miało to być dla niej korzystne?
Reklama

7. Paige dosłownie próbowała utopić Emily, po czym przez resztę serialu (z przerwami) umawiały się na randki.

8. W serialu uśmiercono Mayę – według nas zupełnie bez powodu. Jaki był sens wątku z „prześladowcą, który udawał jej kuzyna”? Nie miało to dosłownie nic wspólnego z główną zagadką.

9. Wiemy, że to bardzo częste w młodzieżowych dramatach, ale w tym serialu rodzice przez cały czas byli znudzeni. Praktycznie co drugi odcinek jedno z nich wyjeżdżało na zagraniczną wycieczkę.

Reklama

10. Prawie żaden z rodziców w tym serialu nie wiedział, jak wychowywać dzieci. Dziewczynki potrzebowały poważnej terapii, zaś pomoc rodziców polegała na wysłaniu ich na miesiąc do kiepskiego terapeuty i powiedzeniu im, że nie mogą się więcej ze sobą spotykać.

11. Rodzice zrobili w tym serialu wiele złych rzeczy, ale pani DiLaurentis przesadziła – po prostu pochowała swoją córkę żywcem, co jest naprawdę szokujące. Czy nie można było przynajmniej dokładnie sprawdzić jej pulsu?

12. Dlaczego Ezra nie poprosił o test na ojcostwo, gdy tylko dowiedział się o Malcolmie? Nie rozumiemy niczego, co robi ten człowiek…

Reklama

13. Gdy Alison miała 15 lat, całe miasto, w tym rodzice jej przyjaciół, domagało się jej śmierci… Czy to nie „lekka” przesada?

14. Klub N.A.T. jest przerażający jak diabli. Cała jego idea polegała dosłownie na szpiegowaniu nieletnich dziewcząt i chwaleniu się tym w dzienniku lekcyjnym.

15. A skoro już jesteśmy przy Jasonie, pamiętacie, jak umawiał się z CeCe, swoją kuzynką/siostrą?

16. Dlaczego nikt nie mówi o tym, że Melissa udawała pełnoobjawową ciążę i martwy poród? Przez kilka miesięcy chodziła z udawanym brzuszkiem… Jaki dokładnie miała plan?

Reklama

17. Mówiąc o ciążach, zapłodnienie Alison z jajeczek Emily było bardzo pokręcone. Chyba za mało o tym się mówi!

I oczywiście ojcem był Wren, jakby to wszystko nie było już wystarczająco dziwne.

18. Radley powinien był zostać zbadany i, szczerze mówiąc, prawdopodobnie zamknięty.

Czy dla nikogo nie było problemem, że nieletnim pacjentom pozwalano spędzać noc na dachu?

19. Ojciec Spencer był też ojcem wielu dzieci z innymi kobietami – w tym z identyczną bliźniaczką Spencer – a mimo to on i pani Hastings pozostali razem i udawali szczęśliwą, normalną rodzinę.

Mieszkali też naprzeciwko jednego z jego dzieci!
Reklama

20. Spotykanie się Mike’a z Moną, która dosłownie torturowała jego siostrę, było w gruncie rzeczy dość zastanawiające.

Pomógł też Monie sfingować jej własną śmierć.

21. Jak to się stało, że Toby tak nagle, w zasadzie z dnia na dzień, został policjantem? Zwłaszcza, że nie miał czystej kartoteki.

Z drugiej strony, Rosewood najwyraźniej nie miało wysokich standardów –  przecież połowa policjantów w tym mieście umawiała się z nastolatkami.

22. Czy dziewczyny w ogóle odrabiały prace domowe lub uczyły się? Może w jednym odcinku była mowa o maturze czy innym egzaminie, ale poza tym w zasadzie zawsze opuszczały szkołę z powodu „A”.

A jednak w magiczny sposób wszyscy ukończyli szkołę w terminie, nawet Alison. To ma sens!

23. Aria zabiła Shanę, czuła się winna przez jakieś dwa odcinki, a potem… po prostu ruszyła dalej ze swoim życiem.

Ale to nic, bo Ezra ma tytuł magistra literatury amerykańskiej!
Reklama

24. Nadal dziwi nas fakt, że żadna z dziewcząt nie powiedziała nikomu o „A”, kiedy po raz pierwszy zaczęły dostawać SMS-y. Rozumiemy, że chciały chronić swoje sekrety, ale przecież ktoś próbował je zabić i zrujnować im życie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

25. Odcinek z imprezą bożonarodzeniową był po prostu dziwaczny… zwłaszcza Ezra z grupą swoich licealistów. Żenada.

26. Rosewood miało być małym, nic nieznaczącym miasteczkiem, a jednak zawsze odbywały się tam wielkie pokazy mody, a sławni ludzie, tacy jak Adam Lambert, przypadkowo przyjeżdżali i utykali w morderczych pociągach.

Tak zresztą było też w serialu „Pogoda na miłość”.

27. I wreszcie: kto zgodził się na takie zakończenie?!

Czy oglądaliście „Słodkie kłamstewka”? Co sądzicie na temat tego serialu? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!
Źródło:buzzfeed.com

Udostępnij

Ostatnie posty