Selena Gomez – przykład gwiazdy, która dzięki swojemu zdrowemu podejściu do życia inspiruje nas do porzucenia kompleksów

-

Selena Gomez – przykład gwiazdy, która dzięki swojemu zdrowemu podejściu do życia inspiruje nas do porzucenia kompleksów

Nie da się ukryć, że szeroko pojęte kompleksy są utrapieniem ogromnej części społeczeństwa, a zwłaszcza kobiet. Czasem zapominamy, że wśród nich są też uwielbiane przez wszystkich gwiazdy show-biznesu – ba, w zasadzie przez ciągłe bycie na świeczniku mają one o tyle trudniejszą sytuację, że bez przerwy poddawane są ocenom, często bardzo nieżyczliwym i niesprawiedliwym.
Na szczęście ruch „ciałopozytywności” rośnie w siłę i ma coraz więcej ambasadorek, a jedną z nich bez wątpienia w ostatnich latach stała się Selena Gomez. Piosenkarka stanowi doskonały przykład tego, że pokochanie samej siebie jest kluczem do lepszego samopoczucia, i ochoczo dzieli się swoimi przemyśleniami z rzeszą uwielbiających ją fanów.

Krytyka potrafi poczynić ogromne szkody.

© Selenagomez / Instagram
W 2015 roku Selena Gomez wydała płytę „Revival”, na okładce której pojawiła się nago. Mimo że zdjęcie zostało wykonane w przepięknej estetyce, piosenkarka otrzymała falę hejtu na temat jej własnego ciała, który tak naprawdę utrzymuje się do dziś. Niepochlebne komentarze sprawiły, że Gomez trafiła nawet na terapię, gdyż jej zdrowie psychiczne zaczęło być w coraz gorszym stanie.
Reklama

Gomez w przeszłości doświadczała wahań wagi.

© Selenagomez / Instagram
Nie jest tajemnicą, że ogromnym problemem Seleny Gomez swego czasu był jej pogarszający się stan zdrowia – kobieta przeszła nawet przeszczep nerki, którą podarowała jej przyjaciółka. To odbiło się nie tylko na jej wyglądzie (mowa głównie o uciążliwych wahaniach wagi), ale również na zdrowiu psychicznym. Po latach wyznała prawdę o swoich przeżyciach, podkreślając, że przez funkcjonowanie w show-biznesie przetrwanie tego czasu było dla niej jeszcze trudniejsze.

Dziś gwiazda podkreśla, że najważniejsze jest życie tu i teraz.

© Selenagomez / Instagram
Trudne przeżycia sprawiły, że Selena musiała na jakiś czas zrezygnować z życia w świetle fleszy i skupić się na własnym samopoczuciu. To na szczęście przyniosło upragnione efekty – dziś określa siebie jako szczęśliwszą i bardziej świadomą siebie osobę, która doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożeń naszych czasów, takich jak na przykład destrukcyjny wpływ mediów społecznościowych.
Reklama

Życie jest za krótkie, aby odmawiać sobie przyjemności.

© Selenagomez / Instagram
Jednym z powodów, dla których fani tak bardzo uwielbiają Selenę, jest jej wyjątkowe poczucie humoru, dystans do siebie i umiejętność zachowania balansu w życiu. Gwiazda bowiem nieraz pokazuje w mediach społecznościowych, że korzysta z życia w 100%, włączając w to na przykład… fast foody! Gomez bowiem z pewnością nie należy do tych gwiazd, które będą odmawiać sobie przyjemności, aby wyglądać idealnie, czym nieustannie inspiruje swoich fanów.

Najważniejsze: skupić się na swoim życiu.

© Erik Pendzich/Shutterstock.com
Dotychczasowe przeżycia gwiazdy utwierdził ją w przekonaniu, że najważniejsze jest „dbanie o własny ogródek”, czyli skupianie się na swoim życiu i tej garstce zaufanych przyjaciół, która nas otacza. Selena podkreśla także, że bycie wrażliwym jest siłą, a nie słabością, a także z całą mocą walczy z nierealistycznymi wzorcami piękna. Takich gwiazd potrzebujemy!
Czy jesteście fanami Seleny Gomez? Czy znacie inne gwiazdy, które mają równie zdrowe podejście do własnego wizerunku? Dajcie znać w komentarzach!
Źródło: brightside.com

Udostępnij

Ostatnie posty