Zobacz, jak wyglądają tradycyjne ślubne stroje na całym świecie

-

Zobacz, jak wyglądają tradycyjne ślubne stroje na całym świecie

Dzisiejsze klasyczne suknie ślubne stały się popularne dopiero w XIX wieku dzięki królowej Wiktorii. Była ona bowiem pierwszą kobietą na świecie, która na ślub założyła białą suknię. Wcześniej zazwyczaj wybierano stroje tradycyjne lub suknie odpowiadające ówczesnej modzie.

Obecnie trudno znaleźć suknię ślubną, która nie jest biała. W niektórych kulturach, zwłaszcza w Azji i Afryce, młode pary nadal preferują jednak tradycyjne stroje. Specjalnie dla Was wyszukaliśmy zdjęcia niebanalnie ubranych narzeczonych z całego świata. Wyglądają niesamowicie, nieprawdaż?

Japonia

Na japońskich ślubach panny młode podczas ceremonii często noszą dwie lub więcej sukien – białą i czerwoną.

Ghana

Tradycyjne wesela w Ghanie są bardzo kolorowe. Ich narodowe wzory tkanin różnią się odcieniami i wzorami. Ba, każda rodzina ma nawet swój własny wzór sukna!

Rumunia

Obecnie zdecydowana większość młodych Rumunów preferuje śluby w nowoczesnym stylu, jednak w bardziej odległych rejonach nadal można spotkać tradycyjne ceremonie. Choć Rumunia nie jest duża, każdy z jej regionów ma swoje własne stroje ślubne.
Reklama

Sri Lanka

W dniu ślubu panna młoda często znajduje się w centrum uwagi. Jeśli jednak znajdziesz się na tradycyjnym ślubie w Sri Lance, najprawdopodobniej nie będziesz mógł oderwać wzroku od pana młodego!

Indie

Czerwone lub różowe suknie ślubne są tradycyjnym strojem panny młodej w kulturze indyjskiej. W regionach północnych zamężne kobiety tradycyjnie mają czerwoną kropkę na środku czoła.

Szkocja

Reklama
W Szkocji pan młody tradycyjnie nosi kilt swojego klanu. Po ceremonii ślubnej natomiast zakłada na ramiona wybranki szal z barwami swojego klanu, co symbolizuje jej przynależność do nowej rodziny.

Pakistan

Chociaż Pakistan jest krajem islamskim, jego tradycje mają wiele wspólnego z indyjskimi zwyczajami. Najpopularniejszymi z nich są malowanie skomplikowanych wzorów henną na rękach panny młodej oraz czerwona suknia ślubna.

Etiopia

Może Cię to zaskoczy, ale Etiopia jest jedynym krajem w Afryce, w którym chrześcijaństwo jest religią oficjalną. Większość mieszkańców Etiopii należy do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, dlatego też tutejsza ceremonia ślubna przypomina tę grecką czy rosyjską.

Lapończycy, Europa Północna

Lapończycy to rdzenna ludność zamieszkująca Laponię. Ich tradycyjne stroje mogą wiele powiedzieć o ich właścicielach. Na przykład kwadratowe guziki oznaczają, że dana osoba jest w związku małżeńskim, podczas gdy osoby samotne noszą paski z okrągłymi guzikami.

Indonezja

Indonezyjskie wesela mogą się bardzo różnić w zależności od wyspy. Kraj ten, zamieszkiwany przez ponad 300 grup etnicznych i 6 głównych religii, jest skrzyżowaniem mnóstwa kultur i cywilizacji.
Reklama

Hawaje

Na tradycyjnych hawajskich ślubach pan młody jest ubrany cały na biało. Prawie wszyscy, którzy biorą tu ślub, na ceremonii mają piękne girlandy z kwiatów. Panny młode natomiast często ozdabiają włosy świeżymi kwiatami.
Reklama

Nigeria

Nigeryjskie panny młode często wybierają jasne stroje ślubne i noszą Gele – nigeryjską opaskę na głowę. Panowie młodzi natomiast wyglądają tu nie mniej elegancko niż kobiety.

Bali, Indonezja

Balijskie wesela z pewnością zadziwią Cię swoim bogactwem – tradycyjne stroje ślubne zawierają wiele misternych szczegółów. Ponadto podczas ceremonii zarówno pan młody, jak i panna młoda zazwyczaj noszą na głowach złote korony.
Które z powyższych strojów zachwyciły Cię najbardziej? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Udostępnij

Ostatnie posty